Wednesday , 20 June 2018

Адміністратор BTC-E заарештований за відмивання $ 4 мільярдів в біткоінах

Міністерство юстиції США (DOJ) вважає, що уродженець Росії Олександр Винник і біржа BTC-e відмивають біткоіни вартістю в мільярди доларів з 2011 року. В обвинувальному висновку зазначається, що «BTC-e був обміном, використовуваним для злочинців по всьому світу» і Винник використовував цей інструмент для переведення біткоінів в долари США, рублі і євро.

Винник був заарештований 26 липня, і, згідно з DOJ, біржовий оператор сприяв поширенню програм-вимагачів, торгівлі наркотиками в даркнеті і займався іншою нелегальною діяльністю за допомогою криптовалют.

«BTC-e була міжнародною схемою відмивання грошей, яка, в силу своєї бізнес-моделі, обслуговувала злочинців і, зокрема, кіберзлочинців», пояснює звинувачення DOJ. «Завдяки зусиллям Винника, BTC-e став одним з основних засобів, за допомогою яких кіберзлочинці в усьому світі відмивали доходи від своєї незаконної діяльності».

Поліції вдалося заарештувати російського громадянина в маленькому прибережному селі на півночі Греції.

Ордер на арешт був виписаний Міністерством юстиції США, і в звітах говориться, що Сполучені Штати хочуть екстрадувати Олександра. Ордер пов’язаний з запуском злочинної організації, яка з 2011 року відмиває мільярди. Поліція заявила, що він керує «одним з найважливіших сайтів електронних злочинів в світі».

За даними Reuters, обсяг згаданого веб-сайту був масовим, так як у нього був депозит 7 мільйонів біткоінів і 5,5 млн біткоінів при знятті коштів. Поліція захопила мобільні телефони, два ноутбуки і п’ять планшетів з готельного номера Олександра Винника.

Заарештований вже постав перед прокурором в Салоніках, на півночі Греції, і буде утримуватися під вартою до розгляду прохання про екстрадицію. Відповідно з грецьким законодавством, згідно Bloomberg, це може зайняти до двох місяців, поки не буде розглянуто запит про видачу.

25 липня, за день до арешту Олександра Винника, пішов в оффлайн популярний біткоін-обмін BTC-e. У Твіттері обмінник згадував «незаплановане обслуговування» в своєму центрі обробки даних. Інженери біржі швидко почали роботу над проблемою, але поки що обмін все ще не працює.

Більш того, BTC-e був заснований в 2011 році, так само, як і сайт Олександра Винника. Збігів так багато, що багато користувачів тепер вважають, що Олександр був адміністратором BTC-e.

На даний момент Виннику було пред’явлено звинувачення в 17 пунктах відмивання грошей і дві справи за незаконні валютні операції. Як BTC-e (у якості передбачуваної холдингової компанії Canton Business Corporation), так і Винник також були звинувачені в скоєнні незаконного бізнесу з грошових послуг та змови з метою відмивання грошей.

Прокурори далі стверджують, що Винник «отримав кошти від горезвісного «злому» Mt. Gox », – повторюючи твердження, опубліковані раніше сьогодні незалежною дослідницькою групою WizSec, яка досліджувала крадіжку коштів з нині неіснуючого японського біткоін-обміну.

Якщо Винник буде засуджений, то йому загрожує до 55 років в’язниці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *