Wednesday , 19 September 2018

Банк Росії виступає проти легалізації криптовалюти

У четвер президент Росії Володимир Путін зустрівся з представниками російських ділових кіл та асоціацій. У нараді взяли участь понад 50 бізнес-лідерів, керівників провідних компаній, банків і громадських організацій.

На зустрічі Ельвіра Набіулліна, глава центрального банку Росії, висловилася проти легалізації криптовалют в Росії. Це було передано журналістам у четвер президентом громадського об’єднання OPORA Russia Олександром Калініним, повідомляє ТАСС. Що стосується криптовалюти, центральний банк «виступив проти їх легалізації в Російській Федерації», тому що це фактично означає втрату контролю над грошовими потоками з-за кордону.

На початку цього місяця, Банк Росії виступив з попередженням про ризики цифрових валют, в тому числі біткоіни, а також про первинні пропозиції монет (ICO). «Банк Росії вважає передчасним прийняття криптовалют, а також будь-яких фінансових інструментів, пов’язаних з криптовалютами, які повинні бути поширені і використані на організованих торгах і в кліринговій та розрахунковій інфраструктурі на території Російської Федерації для обслуговування транзакцій з криптовалютами і похідних фінансових інструментів на них», – йдеться в заяві банку.

Через кілька днів після опублікування вищевказаної заяви, Набіулліна заявила на Московському фінансовому форумі 2017, що криптовалюти не будуть допущені на російський ринок в якості сурогатів грошей, згідно з повідомленням ТАСС. Її цитували:

«Використання криптовалюти в якості грошового сурогату, активно пропоноване для розрахунку товарів і послуг, на наш погляд, може підірвати грошовий обіг і, звичайно ж, ми не допустимо використання криптовалюти як замінника грошей. »

У той час, як центральний банк виступає проти легалізації криптовалют, міністерство фінансів Росії готує законопроект про їх легалізацію, заявив на початку цього місяця міністр фінансів Антон Силуанов. Він каже, що проект закону, який передбачає правову основу для поширення криптовалюти в Росії, буде підготовлений до кінця цього року.

У міру розробки правової основи розпалюються дискусії про те, як визначити криптовалюту. Заступник міністра фінансів Олексій Моїсеєв запропонував в серпні для криптовалют, включаючи біткоіни, регулювання в якості фінансових активів і внесення на біржі, такі як Московська біржа. Однак він також запропонував, щоб вони були доступні тільки кваліфікованим інвесторам. Ця ідея не отримала сильної підтримки з боку інших урядовців. Міністр фінансів запропонував на Московському фінансовому форумі, що замість того, щоб забороняти їх використання фізичними особами та обмежувати їх кваліфікованими інвесторами, вони повинні бути доступні таким же чином, як і облігації федеральної позики (ОФП).

Перший віце-прем’єр Ігор Шувалов також виступив із заявою за пропозицією Моїсеєва. Що стосується пропозиції Моїсеєва, він сказав: «Це тільки пропозиція експертів», повідомляє РІА Новини. Він додав, що до сих пір немає офіційного визначення або законодавства для криптовалют, але це питання буде серйозно обговорюватися «в найближчому майбутньому».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *