Sunday , 26 May 2019

Банк Ізраїлю виступає проти створення цифрового шекеля

Банк Ізраїлю опублікував результати дослідження, проведеного в кінці 2017 року, з метою вивчення можливості випуску криптовалюти, яка була б еквівалентна вартості шекелю.

Названа «Цифровий Шекель», пропонована криптовалюта виявилася непридатною для потреб Ізраїлю в ряді областей, і тому в доповіді було рекомендовано, щоб ізраїльський центральний банк не вводив криптовалюту в найближчому майбутньому.

Причини відмови від цифрового шекеля

У грудні 2017 року, спільна команда з міністерства фінансів Ізраїлю і Банку Ізраїлю була покликана для вивчення плюсів і мінусів випуску цифрової валюти Центрального банку Ізраїлю (CBDC). Потенційні позитивні результати Digital Shekel, надані в той час, включали надання швидших, майже миттєвих платежів і скорочення незареєстрованої економіки, що призвело б до збільшення податкових надходжень.

Однак в оголошенні про нову доповідь, опубліковану раніше сьогодні, BoI дає зрозуміти, що, хоча можливість випуску CBDC не була остаточно виключена, дослідження явно рекомендує зберегти статус-кво, принаймні, в найближчому майбутньому.

Витяг з оголошення говорить:

«Команда не рекомендує Банку Ізраїлю випуск цифрової валюти в найближчому майбутньому. Необхідно продовжити вивчення області і стежити за розвитком подій у всьому світі, перш ніж з’являться відповідні підстави для прийняття рішення рекомендувати запуск цифрової валюти».

На думку BoI, незважаючи на те, що ряд центральних банків по всьому світу вивчає можливість випуску CBDC або впровадження DLT в платіжні системи, жоден центральний банк в «просунутій» економіці досі не випустив CBDC для загального використання. Ця точка зору підкріплюється тим фактом, що Венесуела є єдиною країною в світі, яка реалізує загальнонаціональну програму CBDC, яка за останні кілька місяців зіткнулася з рядом суперечок і невдач.

Далі, BoI заявляє, що, хоча CBDC можуть бути корисні з метою забезпечення громадського доступу до відповідальності центрального банку в разі суттєвого скорочення використання готівки, як це має місце в Швеції, ця проблема зараз не має відношення до Ізраїлю. Ще одне можливе використання Digital Shekel як засіб підтримки платіжних систем і підвищення їх ефективності визнається в якості додаткового фінансового інструмента, але не є основною метою випуску CBDC.

У доповіді також вказується, що введення CBDC призводить до власної гнучкості ризиків і труднощів, які можуть мати потенційно великий вплив на ізраїльську фінансову систему, Банк Ізраїлю і систему платежів в країні. Поки ці ризики не будуть повністю зрозумілі, йдеться в доповіді, дослідницька група буде продовжувати вивчати потенційний вплив Цифрового Шекеля і стежити за розвитком подій CBDC у всьому світі, щоб мати можливість рекомендувати зміну статусу-кво, якщо і коли це може бути застосовано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *