Friday , 22 March 2019

Банк Ізраїлю розглядає криптовалюти, як активи, а не валюти

У своєму виступі в понеділок заступник керуючого банку Ізраїлю Надін Бодо-Трахтенберг оприлюднила офіційну позицію центрального банку щодо визнання та регулювання криптовалют, таких як біткоін. Чиновниця центрального банку також визнала, що був поданий ряд публічних скарг на банки, які ускладнювали переказ фіата з рахунків з метою покупки криптовалют, додавши, що розробка нормативно-правової бази, виявилася непростим завданням.

Вона заявила:

«Біткоін і подібні віртуальні валюти не є валютою і не вважаються іноземною валютою. Позиція Банку Ізраїлю полягає в тому, що їх слід розглядати як фінансовий актив, і все, що з цим пов’язано ».

Чиновниця виступала на засіданні комітету з фінансів, спеціально скликаному для вирішення питання про розширення прийняття і використання криптовалют. Також вона розповіла, що біткоін і подібні валюти не відповідають юридичному визначенню валюти або іноземної валюти і не виконують основні функції валюти. На думку центрального банку, довіра з боку користувачів є критичним елементом валюти, підкресливши, що ця впевненість виходить тільки з валюти, яка вважається законним платіжним засобом з юридичною підтримкою.

Вона додала:

«Валюта виконує функції, що приписуються їй в економічній літературі, – одиниця обліку, засіб платежу і стабільність, що дозволяє їй служити в якості засобу збереження вартості. Жодне з них не відноситься до біткоіна або аналогічних валют, які характеризуються високою волатильністю, труднощами в здійсненні транзакцій і відсутністю впевненості щодо сторін, які стоять за цим ».

Банківська блокада?

Звертаючись до стурбованості клієнтів про те, як використовувати свої грошові кошти для купівлі криптовалют, вона підкреслила, що банки стикаються з ризиками відповідності, особливо коли грошові кошти, замінені на криптовалюти, «можуть використовуватися для відмивання грошей, фінансування злочинів і т. д.» .

Громадянин, який переводить свої кошти «на біржу, де продаються віртуальні валюти, може пізніше перевести гроші анонімно будь-якій ненадійній стороні в Ізраїлі або за кордоном», – міркувала заступник керуючого, заявляючи, що банк повинен нести відповідальність в такому сценарії. Це, за її словами, пояснює, чому банки повинні визначати свої власні параметри в наданні послуг клієнтам, зацікавленим в прийнятті криптовалют.

У той час, як було підкреслено, що уряд не несе відповідальності за інвесторів в біткоін і інші криптовалюти, члени комітету з групи настійно закликали владу прискорити процес розробки відповідної нормативно-правової бази.

Згідно ізраїльському виданню Haaretz, голова комітету Моше Гафні, зокрема, сказав про біткоін і нові фінансові технології:

«Досить імовірно, що криптовалюти стануть відігравати провідну роль в нашому фінансовому житті».

Голова закликав центральний банк і інші регулюючі органи підготувати звіт про те, як розробити нормативну базу для біткоіна і інших криптовалют протягом місяця. В даний час невідомі деталі майбутнього стрижня для регулювання – по суті, біткоін і криптовалюти поки мають невизначений статус.

Тим часом, ізраїльська влада також працює над державною криптовалютою, що отримала назву «цифровий шекель», який буде ідентичний за вартістю своій валюті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *