Wednesday , 19 September 2018

Бразильська поліція викрила фінансову піраміду на криптовалюті

21 вересня, згідно місцевому виданню G1, поліція Бразилії розкрила схему піраміди, засновану на підробленій цифровий валюті, що отримала назву Kriptacoin. У Гойане 11 підозрюваних були арештовані за комерційну торгівлю фальшивою валютою, а двоє як і раніше знаходяться на волі. Було випущено 18 ордерів на обшук.

У піраміді було задіяно понад 79 мільйонів доларів інвестицій від більш ніж 40 000 чоловік. Операція отримала назву «Operação Patrik». Три компанії, в тому числі на ім’я Кріптакоін, управляли цією схемою. Поліція захопила вісім розкішних автомобілів.

За словами слідчих, схема була створена в кінці минулого року і запущена в січні цього року. Члени організації вдавали себе керівниками і обіцяли, що жертвам буде повертатися до 1% від вкладу в день, але вийти можна тільки через рік.

Реальні заробітки, проте, виходили від набору інших членів. Якщо жертва приводила когось іншого, щоб інвестувати в цифрову валюту Kriptacoin, ця людина отримає 10% бонус – на кожного набраного інвестора. Інвесторам доводилося реєструватися і оплачувати свій Kriptacoin через цифрову платформу, використовуючи фіат.

Щоб узаконити схему піраміди і зробити її схожою на реальну інвестиційну можливість, організатори схеми планували різні зустрічі і проводили рекламні кампанії як в Інтернеті, так і на телебаченні. У соціальних мережах три компанії продавали свій продукт з фотографіями знаменитостей.

За даними поліції, одна жертва інвестувала близько 63 000 доларів США і не отримала ніякої віддачі від своїх інвестицій. Намагаючись компенсувати свої втрати, людині погрожували компанії-керівники.

Компанії, які управляли схемою, були добре організованими і мали підроблені документи. Більш того, троє підозрюваних були добре відомі поліції через різні правопорушення, включаючи підробку, загрози, спробу крадіжки, володіння незаконною зброєю і нанесення матеріального збитку. Адвокат, який представляє одну з компаній схеми «Уолл-стріт», заявив, що Кріптакоін не є пирамидою і що цей факт буде доведений.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *