Sunday , 26 May 2019

Була представлена ​​схема масштабування для Ethereum

Plasma, система масштабування для Ethereum, яка має потенціал для радикальної оптимізації інтелектуальних контрактів і спрощення процесу врегулювання фінансової діяльності на блокчейні Ethereum, була представлена ​​Джозефом Пуном, автором Lightning Network і Віталіком Бутеріним.

Згідно з офіційним робочим документом Plasma, написаному в співавторстві Пуном і Бутеріним:

«Ми пропонуємо метод децентралізованих автономних додатків для масштабування процесів не тільки фінансової діяльності, але і створення економічних стимулів для глобальних постійних служб даних, які можуть створити альтернативу централізованим серверним фермам».

Що таке Plasma?

Зрозуміло, що Plasma дуже схожа на рішення Segregated Witness (SegWit), розроблене групою розробників Bitcoin Core, в тому сенсі, що воно усуває непотрібні дані в інтелектуальних контрактах і тільки передає меркелізовані зобов’язання публічному Ethereum Blockchain.

Зменшивши обсяг інформації і розмір транзакцій, переданих кореневому блокчейну Ethereum, Бутерін і Пун пояснили, що Ethereum Blockchain зможе обробляти інтелектуальні контракти і транзакції з більш низькими витратами і обчисленнями.

У документі далі зазначається:

«Як тільки меркелізовані зобов’язання періодично передаються кореневому блокчейну (тобто, Ethereum) під час станів без помилок, це може дозволити неймовірно масштабовані, недорогі транзакції і обчислення. Plasma дозволяє постійно працювати з децентралізованими додатками в великих масштабах».

Zk-SNARKs proof of state

Хоча в документі Пун і Buterin представляють багато механізмів, які можуть забезпечити вищезгадану сегрегацію даних і оптимізацію інформації, відправленої блокчейну Ethereum, одним з найбільш перспективних механізмів є zk-SNARKs, криптографічна система, яка використовується ZCash для запобігання подвійних витрат без розкриття суми ZCash, що зберігаються на рахунку.

Згідно з цим документом, zk-SNARKS також може використовуватися для простої перевірки і аутентифікації складних проблем. Подібно до того, як ZCash використовує криптографічну систему для посилення своїх заходів безпеки анонімно, мережа Ethereum може теоретично будувати переходи стану (транзакції) з zk-SNARKs.

«Також можливо побудувати доказ стану переходів з zk-SNARKs. Для деяких обчислювальних конструкцій на етапі скорочення може також знадобитися бітова карта на переходах станів (тому для цих випадків використання для UTXO / облікового запису може використовуватися більше одного біта). Виведення з Plasma ланцюгів може бути захищене zk-SNARK, що дає переваги не пред’явлення бітової карти, а це може дозволити переводити дуже невеликі суми », – наголошується в документі.

Важливість оптимізації і масштабування Ethereum Blockchain

Раніше співзасновник Coinbase Фред Ерсам зазначив, що Ethereum доведеться масштабувати в 100 раз, щоб обслуговувати децентралізований додаток з 1 до 10 мільйонів користувачів. Щоб ефективно масштабувати блокчейн Ethereum, Ерсам підкреслив, що повинні бути реалізовані off-chain рішення масштабування, а також on-chain рішення.

Plasma являє собою on-chain рішення масштабування, яке встановлює масштаб блокчейн Ethereum шляхом оптимізації даних, що передаються на кореневий блокчейн. Таким чином, це може знизити витрати на газ або транзакційні збори, пов’язані з інтелектуальними контрактами і децентралізованими додатками, що робить екосистему Ethereum більш гнучкою для розробників і користувачів.

Ethereum володіє неймовірно активною і узгодженою спільнотою розробників з відкритим вихідним кодом, і однією з переваг такого співтовариства є здатність розробляти такі рішення, як Plasma, які необхідні для масштабування Ethereum і зменшення розмірів інтелектуальних контрактів і транзакцій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *