Wednesday , 19 December 2018

Білль Австралії з регулювання криптовалют отримує зелене світло

Австралійська влада домагаються прогресу в перегляді законопроекту, в якому вперше будуть включені кріптовалютні біржі в рамках австралійського законодавства.

Австралійський парламент опублікував нещодавно оновлені положення, які є частиною більш широкої реформи законів уряду в області боротьби з відмиванням грошей і боротьби з тероризмом. У ньому Комітет з законодавчих та конституційних питань Сенату приділяє пріоритетну увагу регулюванню операторів цифровий валюти, під контролем Австралійського агентства з аналізу транзакцій і звітності (AUSTRAC), агентства фінансової розвідки.

Основні особливості, характерні для кріптобірж в рамках законопроекту:

  • Буде введений ряд адміністративних штрафів для незареєстрованих операторів цифрових послуг обміну валюти;
  • Протягом шести місяців з моменту прийняття законопроекту буде створена нова призначена служба і регістр для регулювання кріптобірж.

Юридична рада та Рада з правових питань не згодні з декількома пунктами законопроекту. Так, за недотримання закону, передбачено покарання у вигляді тюремного ув’язнення від 2-4 до 7 років, що Юридична рада Австралії назвала «драконівськими умовами».

Так само в обговоренні піднімалося питання австралійського крипто-стартапу Living Room of Satoshi, компанії, яка дозволяє погашати свої рахунки біткоінами. Стартап спостерігав стрімке зростання, обробляючи 5 мільйонів доларів на рахунках домашніх господарств з використанням криптовалюти з моменту його запуску в квітні 2014 року.

Біткойн-стартап закликав до звільнення від регулювання для платежів з низькою вартістю, зроблених з цифровими валютами, менше 1000 доларів США.

Витяг з переглядів комітету говорить:

«Living Room of Satoshi заявила, що застосування правил AML/CTF щодо платежів з низькою вартістю стане значною перешкодою для роздрібних підприємств, які приймають платежі в розмірі 1000 доларів США у формі цифрової валюти. Він стверджував, що виключення для платежів з низькою вартістю повинно бути включено як частину законопроекту, щоб обмежити вплив на малий бізнес.»

В кінцевому підсумку комітет рекомендував прийняти законопроект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *