Saturday , 20 October 2018

Білорусь легалізує криптовалюти і ICO

Уряд Білорусі ухвалив нові статути, спрямовані на заохочення розвитку компаній навколо криптовалют і блокчейна.

Як повідомили в державному медіа-агентстві БЕЛТА, 22 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про розвиток цифрової економіки, який на законних підставах закріплює використання нових технологій, таких як блокчейн, а також пропонує значні податкові пільги з метою залучення ділової активності.

Указ, зокрема, дає податкові пільги криптовалютним ентузіастам і правові стимули, оскільки його мета – допомогти перетворити Білорусь в міжнародну технічну гавань, повідомляє Bloomberg. У заяві Лукашенко сказав:

«Білорусь стане першим урядом в світі, який відкриє широкі можливості для використання технології блокчейн. У нас є всі шанси стати регіональним центром в цій галузі ».

Розроблений для залучення криптовалютних підприємців, які прагнуть уникнути контролю над криптовалютними транзакціями і ICO, декрет також звільняє від податків дохід і прибуток від усіх операцій з використанням криптовалют протягом наступних п’яти років.

Звертаючись до агентства Reuters, глава офісу Microsoft в Білорусі Антон Мякішев заявив, що «указ є проривом для Білорусі», оскільки він дає галузі «можливість зробити стрибок вперед у своєму розвитку», дозволяючи іноземному капіталу увійти в комфортних умовах.

Створення «технологічної нації»

Раніше в цьому місяці Лукашенко сказав, що його мета при підписанні указу полягає в тому, щоб перетворити Білорусь в «технологічну націю». Це не тільки легалізує криптовалюти і ICO, але і дозволяє місцевим IT-компаніям частково діяти згідно з англійським законодавством, тому допомагає іноземним інвесторам, які намагалися орієнтуватися в правовій системі країни.

Указ також встановлює прямий правовий зв’язок між емітентами токенів і їх зобов’язаннями перед власниками. Для захисту від шахрайства він встановлює вимоги до капіталу для операторів обміну криптовалютами, а також вводить в країну інтелектуальні контракти.

IT-сектор є одним з небагатьох, який процвітає в Білорусі, так як він приваблює іноземних робітників, які працюють з зарплатою приблизно в п’ять разів вище в порівнянні з середньою зарплатою країни в своєму так званому парку високих технологій. Це, мабуть, самий видатний сектор економіки країни, який в цьому році виросте на 1,7 відсотка, повідомляє Reuters.

Примітно, що Білорусь була домом для популярної програми для обміну повідомленнями Viber, а також онлайн-ігрового сервісу World of Tanks, який зробив його засновника першим мільярдером країни.

В інтерв’ю Всеволод Янчевський, голова парку високих технологій, сказав:

«Указ написаний точно так, як цього хотілося б нашому технічному товариству. Білорусь буде однією з кращих юрисдикцій в світі для криптовалют і блокчейна ».

На рух Білорусі, можливо, вплинула сусідня країна Росія, яка буде готова до прийняття законопроекту про криптовалюти і регулювання ICO 28 грудня. Згідно з повідомленнями, закон буде розглядати криптовалюти як «інше майно» і введе можливі обмеження для індивідуальних інвесторів в ICO.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *