Sunday , 22 July 2018

Біткойн-вірус заразив 30% російських пристроїв

Радник президента Володимира Путіна заявив, що до чверті комп’ютерів в Росії заражені шкідливими програмами, які використовують криптовалюти.

Майнінг – це енергоємний процес, за допомогою якого нові транзакції додаються в блокчейн, створюючи нові монети для майнера в процесі. У минулому кіберзлочинці прагнули генерувати кошти за допомогою шкідливого програмного забезпечення, щоб ефективно зламувати комп’ютери віддалено і використовувати їх обчислювальну потужність для майнінгу.

Виступаючи в інтерв’ю РНС і РБК, Герман Клименко сказав, що, хоча рівень інфікування варіюється в залежності від регіону і пристрої, в ньому задіяно не менше 20 відсотків машин.

«У регіонах з більш низькою пропускною здатністю цифри скорочуються, але ми маємо справу з 20-30% заражених пристроїв – iPhone і Mac менш схильні до цього”, – прокоментував він.

Проте Клименко, який одного разу сказав, що прийняття біткоіна в якості оплати являє собою злочин, – одержує відгук на його претензії, в тому числі від іншої посадової особи російського уряду. Дмитро Маринич, який виступає в якості інтернет-омбудсмена в Росії, назвав претензію «дурістю» в інтерв’ю РБК, додавши, що такого масштабу зараження важко пропустити.

Згідно РБК, інші експерти з кібербезпеки також не згодні з заявами Клименко.

Російський розробник антивірусного програмного забезпечення Kapersky Lab повідомив новинному агентству, що його дані показують, що близько 6 його клієнтів стали жертвами шкідливих програм з початку 2017 року. Ще один російський антивірус «Doctor Web» також вказав, що справжнє число уражених пристроїв набагато нижче, заявленого радником Путіна.

«Якби це було приблизно 20-30%, це було б епідемією, і всі знали б про це. У майнерів є інфекції, але неможливо сказати, що вони заражені третьою стороною », – говорить В’ячеслав Медведєв, аналітик Doctor Web, у відповідь на заяви.

Раніше в цьому місяці російська дослідна лабораторія Group-IB попереджала про поширення вірусу в пристроях на базі Android, який міг би отримати доступ до пов’язаних з ними банківських рахунків і очистити їх.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *