Monday , 24 June 2019

Веб-браузер Firefox від Mozilla тепер блокує крипто-майнінг

Згідно з повідомленням в блозі, опублікованому 9 квітня, веб-браузер з відкритим вихідним кодом Mozilla Firefox запустив нові засоби захисту від крипто-майнінг-шкідливих програм в своїх нових версіях браузера.

У своїх останніх версіях Firefox Nightly 68 і Beta 67, Mozilla забезпечує новий рівень захисту від крипто-майнінгу і хакерських атак з використанням відбитків пальців в складі набору засобів захисту вмісту браузера.

Нова функція браузера була розроблена у співпраці з компанією Disconnect, що займається розробкою програмного забезпечення для забезпечення конфіденційності та безпеки, і являє собою набір чорних списків доменів шкідливих програм, пов’язаних зі сценаріями зняття відбитків пальців і крипто-майнінгових скриптів.

Як повідомляється в технічному випуску новин BleepingComputer, чорний список Disconnect здатний блокувати сервіси майнінгу в браузерах, такі як Coinhive і CryptoLoot.

Новий захист Firefox в даний час не включений за замовчуванням, але його можна включити в розділі «Налаштування конфіденційності та безпеки», наголошується в повідомленні в блозі, додавши, що захист буде включений за замовчуванням в Nightly в найближчі тижні.

В кінці серпня минулого року, Mozilla вже заявила про те, що в майбутніх версіях Firefox буде блокувати cryptojacking.

Cryptojacking – це основна схема злому, яка визначається як секретне розгортання обчислювальної потужності користувачів для майнінгу криптовалюти без відома і згоди користувачів. У грудні 2018 року Bloomberg написав, що cryptojacking, за повідомленнями, став найбільшою кіберзагрозою в багатьох частинах світу, випереджаючи загрози вимагачів.

Нещодавно японський суд виправдав чоловіка, якого звинуватили в незаконному майнінгу криптовалюти з використанням онлайн-крипто-майнера Coinhive. Раніше одному українцю загрожувало до шести років в’язниці за те, що нібито він розміщував скрипти крипто-майнінг шкідливих програм на своїх сайтах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *