Friday , 22 March 2019

Венесуела використовуватиме Petro як одиницю обліку всередині країни

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив, що національна, підтримувана нафтою, криптовалюта Petro, буде використовуватися як одиниця обліку всередині країни, повідомив 14 серпня новинний канал ABC International.

Як повідомляється, Ніколас Мадуро оголосив, що державна нафтова компанія PDVSA буде використовувати Petro в якості одиниці обліку. Крім того, уряд представить нову систему заробітної плати і систему ціноутворення на товари і послуги, які прив’язані до Petro. ABC цитує Мадуро:

«Станом на наступний понеділок Венесуела матиме другу облікову одиницю, засновану на вартості Petro. Це буде друга облікова одиниця Республіки і вона почне свою діяльність в якості обов’язкової одиниці обліку нашої нафтової промисловості PDVSA ».

За словами Мадуро, впровадження нової системи заробітної плати та ціноутворення на основі Petro «означатиме істотне поліпшення доходів робітників» і допоможе «максимальній роздрібній ціні знову з’явитися».

Починаючи з 20 серпня, Венесуела матиме дві державні валюти: Petro і суверенний болівар, останній з яких буде проіндексовано першим. Суверенний болівар відніме п’ять нулів від поточної національної валюти, болівара, в результаті можливої ​​грошової реконверсіі.

За повідомленнями, Центральний банк (BCV) «почне публікувати офіційні дані про вартість суверенного болівара відповідно до Petro і вартості Petro щодо міжнародних валют». Мадуро також сказав, що BCV і приватні банки в країні вже отримали нові банкноти.

Венесуельський уряд почав попередній продаж Petro в лютому, причому 82,4 мільйона з першої в світі національної криптовалюти, підтримуваної нафтою, були доступні в той час. Країна ввела валюту в спробі залучити іноземних інвесторів і уникнути санкцій США і ЄС, а також подолати катастрофічну гіперінфляцію, яка, згідно з прогнозами, досягне 1 000 000 відсотків в 2018 році.

Згідно з робочим документом Petro, криптовалюта повністю відповідає законодавству Венесуели, хоча опозиція в National Assembly публічно заявила, що випуск Petro був незаконним.

Хоча в деяких частинах документа відсутні деталі, а інші не підкріплені ніякими достатніми аргументами, є деякі явні економічні варіанти використання. Сплата податків та інших розрахунків з державними органами буде щонайменше на 10 відсотків дешевше з Petro, для якого в майбутньому планується розширення на інші ринки платежів.

У документі говориться, що Petro можна легко конвертувати в долари США і інші валюти, що допоможе Венесуелі в експортній торгівлі. Проте, існує ймовірність, що його можна використовувати для відмивання грошей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *