Monday , 17 June 2019

Венесуела приймає нові правила регулювання криптовалют

Венесуела випустила нові правила для провайдерів криптовалютних послуг в країні, в тому числі біржових платформ і майнерів.

Міністерство народної влади зв’язку та інформації (MIPPCI) минулого тижня опублікувало офіційне оголошення, в якому містився «Установчий указ про інтегровані системи криптоактивів». Ця публікація фактично активувала нову нормативно-правову базу, яка означає, що компаніям, працюючим з криптоактивами, тепер доведеться зареєструватися в Sunacrip, керівному регуляторі крипто-діяльності в країні.

Sunacrip тепер встановить вимоги і процедури реєстрації та, відповідно, проінформує підприємства, йдеться в оголошенні. Тим, хто не зареєструється, загрожує штраф в розмірі 100-300 petro – національної криптовалюти країни.

Відповідно до указу, регулятор в даний час став вищим криптовалютним органом в Венесуелі, що володіє повноваженнями від повсякденного нагляду до виконання планів і програм на адміністративному рівні.

В указі перераховані в цілому 63 статті, що охоплюють визначення криптовалютних термінів, сфери компетенції Sunacrip, вимоги до реєстрації та аудиту підприємств, штрафи за недотримання або злочинну поведінку і багато іншого.

Sunacrip відтепер буде здійснювати перевірку і аудит криптовалютних компаній і може відкликати ліцензії, якщо буде встановлено, що вони не відповідають вимогам або становлять небезпеку для громадськості. Криптовалютні фірми, які визнані не відповідаючими новим правилам, можуть бути засуджені до позбавлення волі на термін від одного до трьох років і штрафу в розмірі 50-100 petro. Майнінгове обладнання також може бути вилучено агентством.

Раніше уряд вказував, що він може обмежити кількість криптовалютних обмінів, яким дозволено працювати в країні.

Венесуела, зокрема, є єдиною країною, яка запустила національну криптовалюту, і президент США Дональд Трамп в березні 2018 року ввів санкції проти petro, незабаром після її запуску.

Ніколас Мадуро, президент країни, з тих пір зробив ряд зусиль, спрямованих на те, щоб форсувати прийняття підтримуваного нафтою petro, як вдома, так і за кордоном.

Ще в грудні Мадуро заявив, що нація відмовиться від долара США та почне використовувати petro для продажу нафти починаючи з цього року, незабаром після додавання планів звернутися до OPEC з метою присвоєння токену статусу «цифрової валюти для нафти».

За повідомленнями, країна також почала переводити пенсію і зарплату в petro зі своєї фіатної валюти, суверенного болівара. Венесуела почала продавати petro громадянам в жовтні минулого року через урядовий портал. Крім того, банкам було наказано використовувати токен, як і деяким підприємствам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *