Tuesday , 11 December 2018

Верховна Рада України зареєструвала законопроект про звільнення криптовалютних доходів від оподаткування

Голова Комітету з питань податкової та митної політики парламенту України Ніна Южаніна представила парламенту законопроект про внесення змін до податкових кодексів країни щодо криптовалют і їх деривативів. Цей законопроект називається законопроектом № 7246 і був представлений 30 жовтня.

Законопроект спрямований на внесення поправок до Податкового кодексу України, щоб звільнити прибуток від покупки і продажу криптовалют і їх деривативів, а також доходи від операцій з криптовалютами і майнінгу від податків. Згідно з приміткою, що супроводжує законопроект, поданий до парламенту:

«Щоб створити ефективний механізм стимулювання криптовалютного ринку в Україні, логічним кроком є ​​звільнення від оподаткування прибутку підприємств … Дохід від криптовалютних операцій не повинен включатися до розрахунку загального щомісячного (щорічного) оподатковуваного доходу, а транзакції з криптовалютами і інтелектуальними крипто товарами класифікуються як операції, які не підлягають оподаткуванню».

Цей новий законопроект є третім, представленим парламенту для правової основи криптовалют. Перший був представлений в перший тиждень жовтня. Він пропонує розглядати криптовалюти як власність, яку можна обміняти на інші товари і послуги.

Другий законопроект був представлений через тиждень після першого. Під назвою «Про стимулювання ринку криптовалют і їх деривативів в Україні» законопроект пропонує розглядати криптовалюти як фінансові активи. Цей третій законопроект призначений для виконання другого законопроекту і містить положення про крипто деривативи, а також про самі криптовалюти.

Зустріч Вищої ради

26 жовтня Вища експертна рада при Раді НБУ закликала регуляторів фінансового ринку визначитися з правовим статусом криптовалют в Україні. Потім НБУ опублікував прес-реліз, в якому йдеться про те, що:

«В ході заходу були схвалені рекомендації Вищої експертної ради з терміновою необхідністю визначення юридичного статусу криптовалют в Україні».

У засіданні взяли участь члени ради директорів НБУ, представники відповідних державних відомств, регулятори фінансового ринку, комітети Верховної Ради України, народні депутати України, керівники банківських асоціацій, а також представники наукових та експертних кіл.

Голова Ради НБУ Богдан Данілішин на початку зустрічі заявив, що члени Вищої експертної ради не можуть стояти осторонь від цього питання. Він зазначив, що «зростаюча популярність криптовалют в світі, а також в Україні, вимагає відповідної відповіді від регуляторів фінансового ринку», додавши, що:

«Я переконаний, що будь-яка спроба обмежити функціонування такого ринку може мати протилежний ефект, а саме, полегшити тінізацію і делегітимізацію пов’язаних з цим процесів».

«На мій погляд, створення необхідних правових рамок стане першим кроком на шляху до створення прозорого і ясного ринку криптовалют», – уточнив він. «У свою чергу, це сприятиме просуванню інноваційних технологій і цифрової економіки, як галузі знань в Україні».

Вища експертна рада запропонувала Раді НБУ рекомендувати державним органам у стислі терміни розробити план заходів щодо формування нормативної бази, яка повинна регулювати функціонування ринку криптовалют в Україні.

Вища експертна рада вважає за доцільне в першу чергу зосередити увагу державних регуляторів на опрацювання питань, зокрема, щодо визначення правового статусу таких термінів, як «криптовалюта», «технологія розподілених реєстрів», ICO.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *