Thursday , 19 April 2018

Випущена демо- версія Hiddenwallet з підтримкою Tumblebit

Реліз гаманця Hiddenwallet відбувся в неділю. Його сторінка на Gibhub описує гаманець як «конфіденційний, що використовує повні блоки, SPV гаманець Bitcoin з підтримкою TumbleBit».

Розробник Tumblebit Адам Фіксор каже, що «це тип SPV гаманця, який Сатоши описав в своєму робочому документі, але до сих пір так і не реалізований». SPV або Simple Payment Verification – найпоширеніший тип Bitcoin гаманця, який використовується сьогодні. Йому не потрібно, щоб користувачі завантажували цілий блокчейн, який в даний час складає 115 гігабайт даних. Замість цього він витягає інформацію з інших вузлів мережі, щоб перевірити баланс гаманця і уникнути подвійних витрат.

Гаманець SPV із захистом конфіденційності

До сих пір недоліком гаманців SPV була відсутність конфіденційності.

«Blockchain компанії, що спеціалізуються на спостереженні або різні треті сторони можуть відновити зв’язки між вашими адресами гаманця SPV, об’єднавши методи блокчейна і аналізу мережі», – пояснив Фіксор.

Альтернативою є запуск повного нода, який завантажує весь ланцюжок блоків. Цей метод більш приватний, зазначив він, посилаючись на використання повного вузла, який позбавляє можливості аналізу мережі. «Однак робота з повним вузлом Bitcoin громіздка, і з часом очікується, що в зв’язку з цим виникнуть проблеми», – сказав він, додавши, «ось де стануть рішенням Hiddenwallet і гаманці SVP, які завантажують повний блок».

Замість того, щоб зберігати блокчейн і перевіряти блоки, Hiddenwallets використовує «докази Меркла, як і інші гаманці SPV, щоб переконатися, що транзакція дійсна», Фіксор каже:

«На відміну від інших гаманців SPV, Hiddenwallets завантажує повні блоки: третя сторона не може знати, яка інформація представляє найбільшу цінність, тому не може відновити зв’язок між адресами гаманців. Такого роду конфіденційність необхідна для ідеальної роботи Tumblebit. »

Хоча є й інші гаманці, які можна інтегрувати з Tumblebit, зокрема Electrum або Blockchain.info, Фіксор вважає, що для TumbleBit потрібен спеціальний гаманець, оскільки «без цього ваша анонімність може бути скомпрометована».

Як почався проект

Фіксор вже кілька років працює над Hiddenwallet, як над улюбленим проектом, одночасно працюючи над Tumblebit.

У лютому він попросив команду Stratis допомогти розробити спеціальний гаманець Tumblebit під назвою Breeze.

Однак, без його відома, Stratis оголосив, що цей гаманець буде використовувати майстер-ноди. Оскільки Фіксор не поділяє подібних ідей, співпрацю припинено. Тепер, поки Stratis продовжує працювати над гаманцем Breeze, він працює над Hiddenwallet.

В даний час Tumblebit ще не інтегрований в Hiddenwallet, але за словами Фіксора, це наступний крок в дорожній карті. Потім він додасть «Завантаження з фільтрованим блоком транзакцій», щоб зберегти аспекти конфіденційності Hiddenwallet при збільшенні продуктивності на 10-100%, стверджує розробник. Після цього він планує випустити стабільну версію. До тих пір, всі бажаючі можуть завантажити і протестувати його поточну версію на Github.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *