Wednesday , 20 June 2018

Володимир Путін стає шанувальником Blockchain

У щорічному заході, що проводиться з 1997 року, в Санкт-Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ) беруть участь керівники бізнесу і фінансів в Росії і з усього світу. Він «присвячений обговоренню ключових економічних проблем, що стоять перед Росією, ринками, що розвиваються і світом в цілому», – йдеться на офіційному сайті Президента Росії. Тема цьогорічного форуму, що пройшов з 1 червня по 3 червня, – «В пошуках нового балансу у світовій економіці».

На ПМЕФ-2017 президент Росії Володимир Путін зустрівся з засновником Ethereum Віталіком Бутеріним. Путін також розповів про економічні реформи в Росії і цифрову економіку, а центральний банк обговорив оподаткування біткоінів і власну цифрову валюту.

Як прокоментував прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, під час зустрічі Путін і Бутерін обговорили застосування технологій в країні. Як повідомляється, президент підтримав ідею встановлення нових ділових відносин після дороги, прокладеної технологією Blockchain.

Раніше під час Форуму перший віце-прем’єр Ігор Шувалов сказав, що Путін дійсно з ентузіазмом ставиться до ідеї створення нової цифрової економіки в країні і поділився тим, що в даний момент вивчаються і тестуються принаймні три напрямки застосування блокчейн, які включають відстеження товарів, ідентифікацію будівель, а також системи захисту прав власності.

Бутерін був в числі доповідачів на панельній дискусії з економіки Blockchain, яка фактично стала однією з найпопулярніших. Учасники дискусії обговорили потенціал технології, щоб ініціювати створення нового типу економіки, а також питання регулювання, пов’язані з цим процесом.

Російські регулятори досі намагалися знайти спосіб розмістити додатки Blockchain в рамках існуючої нормативної бази. Псевдо-анонімність найбільш важлива для них.

Бутерін каже:

«Я думаю, що ця дилема не має рішення. Регулятори завжди будуть намагатися розробити нові способи контролю і аналізу транзакцій, і люди завжди будуть намагатися думати про те, як приховати ці транзакції. Це свого роду математична війна, але властивості системи ніколи не дозволять жодній з цих сторін перемогти ».

Технологія Blockchain часто порівнюється з іншим технологічним винаходом – Інтернетом, і очікується, що її вплив буде набагато більше. Як і у випадку з Всесвітньою павутиною, ті країни, які вирішують бути сміливими і впроваджувати технологічні рішення, перш ніж хто-небудь ще, матимуть значні конкурентні переваги.

У Росії є шанс стати одним з лідерів світової IT-індустрії. Незважаючи на те, що подробиці зустрічі Путіна і Бутеріна знаходяться під загрозою секретності, одна деталь просочилася – президент готовий надати повну підтримку розвитку технології Blockchain, що, безумовно, призведе до значно більшого обсягу інвестицій, що надходять незважаючи на будь-які обмеження та санкції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *