Saturday , 20 October 2018

Вузли Segwit2x продовжують працювати

Хоча минулого тижня SegWit2x був «скасований» його провідними прихильниками, але цілих 150 вузлів, все ще працюючі по його коду, перестали приймати транзакційні блоки, залишивши двері відчиненими для можливої ​​реалізації хардфорка.

Дані Bitnodes показують, що 95 вузлів в даний час працюють з програмним забезпеченням 2x і застрягають в блоці 494 782. Згідно інформаці CoinDance, ще одного статистичного сайту, 154 вузла використовують програмне забезпечення «btc1» на час друку.

Ситуація цікава, враховуючи, що зусилля хардфорка 2х, які просувалися групою стартапів, майнерів і прихильників із співтовариства в якості способу розширення пропускної здатності мережі біткоін, були фактично припинені 8 листопада після відповідного оголошення через список розсилки електронної пошти. Проте, не дивлячись на відмову від просування, десятки вузлів продовжують працювати, використовуючи новітню версію програмного забезпечення btc1.

Сьогоднішня зупинка, мабуть, викликана проблемою в коді, яка заважала майнерам фактично створювати блок розміром більше 1 МБ, який змусив би ноди запустити Segwit2x у власному ланцюзі. На тлі зростаючого обговорення на каналі проекту Slack розробник Джефф Гарзік випустив патч, метою якого було полегшити створення більшого блоку транзакцій (хоча за відсутності сильної підтримки в майнінг галузі малоймовірно, що мережа буде просуватися).

І хоча сама вилка Segwit2x не просунеться вперед, сьогоднішній розвиток відновив напругу між тими, хто підтримував це зусилля, і тими, хто висловив люту опозицію йому.

Однією з конкретних точок зору є точний номер блоку, на якому повинна була активуватися вилка.

Відповідно до раніше опублікованої інформації, цей блок повинен був бути 494 784, це призводить критиків до твердження, що у Гарзіка сталася помилка і, що в разі реалізації хардфорка, ноди, які беруть участь могли б застрягти в лімбо. Гарзік, в свою чергу, стверджує, що код працює так, як передбачалося, за відсутності значної потужності хешування.

Також залишається невідомим, чи змінилося програмне забезпечення розглянутих вузлів. Дані Bitnodes показують, що деякі з них користуються хостинг сервісом таких компаній, як Amazon і Alibaba.

Тому, до тих пір поки не буде створено блок розміром більше 1 МБ, ноди, на яких запущено програмне забезпечення, повинні будуть продовжувати чекати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *