Sunday , 26 May 2019

Відбувся реліз першої версії коду Casper Ethereum

Нова версія коду Casper, запланованої зміни способу досягнення консенсусу мережею ethereum, була опублікована для більш широкого вивчення аудиторами і розробниками клієнтів.

Casper v0.1.0, випущений у вівторок розробником Денні Райаном, надає розробникам клієнтів, аудиторам та іншим зовнішнім сторонам легшу інтеграцію вихідного коду в їх програмне забезпечення для тестування.

«Зараз не просто дослідницька команда використовує контракт – аудитори, розробники клієнтів і т. д., тому ми хочемо почати більш чітко позначати версії і логи змін, щоб допомогти в організації процесу», – писав Райан.

Casper є основним компонентом амбітного плану спільноти ethereum, спрямованого на зміну способу поновлення блокчейна і забезпечує його захист від потенційних зловмисників.

В даний час ethereum досягає консенсусу через PoW, який в розмовній мові називається майнінгом. Розробники хочуть перевести ethereum на PoS, через який оператори нодів будуть депонувати або «ставити» ( «stake») ether, щоб стати мережевими валідаторами.

Перехід на PoS, на їхню думку, нівелює «витрачену даремно електроенергію», споживану в результаті майнінгу, який є процесом з інтенсивним обчисленням. Оскільки мережеві валідатори будуть мати менші накладні витрати в рамках PoS, прихильники стверджують, що темп інфляції ethereum може бути відповідно знижений.

Як тільки Casper активується в мережі, ethereum буде використовувати гібридний консенсусний алгоритм, який об’єднує елементи як від PoW, так і від PoS. На своїх початкових етапах Casper збереже діючий протокол ethereum, щоб виконати більшу частину важкої роботи, використовуючи PoS, щоб періодично перевіряти «контрольні точки». Оскільки мережа може обробляти обмежену кількість перевіряючих вузлів, мінімальний депозит буде починатися з 1500 ether, або $ 1,1 млн. за поточним обмінним курсом.

В кінцевому рахунку, план повинен перейти до системи PoS і знизити мінімальну ставку, але в даний час немає певного графіка для цього переходу.

Ethereum не буде першою криптовалютою, що експериментує з PoS, але критики стверджують, що попередні реалізації не стимулювали валідаторів до чесних дій, і не карали їх при недотриманні правил.

Отже, розробники ethereum витратили роки на створення свого примірника PoS, і, хоча поки не ясно, коли Casper буде запущений в основній мережі, схоже, що оновлення остаточно знаходить форму, і цей розвиток відбувається дуже своєчасно.

В останні місяці перехід на PoS став ще більш актуальним, так як китайський виробник апаратного майнінг обладнання Bitmain представив свою розробку ASIC майнера сумісного з раніше розробленим ASIC-стійким алгоритмом майнінгу Equihash.

На даний момент ця перша версія Casper повинна бути протестована, і мережа не може реалізувати його, поки не буде написано більше коду для ethereum клієнтів, програм, які користувачі завантажують для запуску протоколу криптовалюти. Оскільки Casper не буде сумісний з більш ранніми версіями ethereum, мережі знадобиться хардфорк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *