Sunday , 26 May 2019

Відбувся хардфорк в мережі Ethereum

Два довгоочікуваних поновлення без пригод офіційно активовані на блокчейні ethereum.

О 19:57 (UTC) шосте й сьоме загальносистемні оновлення програмного забезпечення, що отримали назву Constantinople і St. Petersburg, відповідно, були розгорнуті в основній мережі на блоці 7,280,000. Згідно зі спостереженнями веб-сайту моніторингу блокчейнів Fork Monitor, до сих пір немає свідоцтв розриву ланцюгів, з яких можна було б припустити, що частина користувачів ethereum все ще працює з більш старим програмним забезпеченням ethereum.

Минулі хардфорки Ethereum blockchain зіткнулися з подібними проблемами, особливо в 2016 році з Ethereum classic, групою, яка продовжувала працювати з більш раннім екземпляром програмного забезпечення, коли спірне оновлення було реалізовано.

Як і перед будь-яким загальносистемним оновленням або хардфорком майнери і оператори вузлів повинні встановити нове клієнтське програмне забезпечення, яке автоматично оновлюється з точно таким же номером блоку. Це запобігає розщепленню більш широкої мережі двома одночасними і несумісними версіями одного і того ж блокчейна.

Після активації, код St. Petersburg також відключив частину коду Constantinople, який в січні вважався вразливим місцем для безпеки, і потенційно міг бути використаний зловмисниками для крадіжки коштів.

«Всі користувачі блокчейна повинні оновитися, щоб мати можливість використовувати [нові] функції», – пояснив Тейлор Монахан, CEO блокчейн гаманця MyCrypto.

«Приблизно за два тижні до форку всі оновлюють програмне забезпечення, але жодна з нових функцій не включена», – повідомив Монахан CoinDesk. «Потім на певному номері блоку всі одночасно починають використовувати нові функції. Ось так ми запобігаємо одночасному існуванню різних станів, що називається помилкою консенсусу».

В даний час MyCrypto використовує від 10 до 15 комп’ютерних серверів, також званих вузлами, на яких встановлена ​​остання версія ethereum клієнта Parity.

З активацією Constantinople і St. Petersberg в мережі ethereum були офіційно активовані чотири різних пропозиції щодо поліпшення ethereum (EIP), одна з яких представляє новий «кутовий випадок», що впливає на незмінність смарт-контрактів.

На момент публікації в пресі, ринкова ціна ether – основної криптовалюти мережі – незадовго до релізу трохи виросла з $ 135,14. В даний час він коштує $ 136,99.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *