Sunday , 22 July 2018

Відбулася фіксація Segregated Witness, що це означає для мережі Bitcoin?

8 серпня в мережі Bitcoin відбулася фіксація протоколу Segregated Witness (SegWit) – рішення по масштабуванню, реалізація якого закладе фундамент для цілого ряду важливих удосконалень і прискорить впровадження інноваційних рішень в мережі Bitcoin.

Зміни відбулися на блоці 479 708, але до активації рішення ще два тижні – це станеться після блоку 481 824 (за прогнозами це відбудеться 21 серпня).

З цього момент біткойн буде на один крок ближче до зміни кількості вузлів в даних мережевого сховища вартістю 50 мільярдів доларів, що потенційно прокладе шлях до більш захоплюючих перспективних технологій, таким як мережа Lightning Network вищого рівня та інші вбудовані розробки.

Введення пільгового періоду

Первісна ідея пільгового періоду SegWit проста – це дає майнерам час для оновлення свого програмного забезпечення, щоб вони могли запуститися одночасно. Таким чином, хоча це може звучати як чергова затримка, це насправді важливий крок.

Після цього двотижневого періоду майнери, які оновили своє програмне забезпечення для підтримки SegWit, створять блоки із застосуванням нових правил. Це означає, що майнери, які не поновили ПО, не будуть отримувати нагороду за оформлення блоку (близько $ 42 000), так як їх блоки будуть відкинуті іншими майнерами.

Зараз ще не можна сказати точно, скільки часу буде потрібно на повсюдне оновлення коду для остаточної інтеграції змін в мережеву інфраструктуру біткойнов. Частина з них до SegWit вже готова – в цьому списку знаходяться Bitfinex, Kraken, LocalBitcoins, Blockchain, Bitfinex, Coinbase, Exodus, Gemini, Electrum, Samourai і багато інших.

Однак ще має місце думка, що загальне прийняття SegWit може зайняти більше часу, враховуючи пов’язані з цим витрати. Загалом, це залишається предметом спору.

Коли SegWit досягне глобального рівня підтримки, це може розглядатися багатьма як ковток свіжого повітря. Незважаючи на затяжну критику і спори, справедливо сказати, що SegWit користується широкою підтримкою (хоча точні деталі пропозицій щодо його прийняття були різними). У цьому світлі події можна розглядати як поворотний момент у розвитку мережі.

Головними причинами фіксації SegWit можна назвати масштабування мережі, впровадження рішень проблеми пластичності транзакцій. Тепер це рішення так само відкриває нові можливості для розробників в реалізації своїх ідей в поліпшенні мережі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *