Tuesday , 11 December 2018

Відділ Кіберзлочинністю Китаю Ідентифікував 421 криптовалют як Відвертий Скам

Останнім часом цифрові активи привертали увагу двома факторами: підвищення цін на криптовалюти і шахрайських схемах, пов’язаних з ними. Проте, інвестори все ще ведуться на приманки “високої прибутковості” або схеми пірамід, які замасковані під звичайну криптовалюту на блокчейні.

Китай, у свою чергу, видав нове попередження громадськості про шахрайство з криптовалютами. Прагнучи навчити громадян розрізняти звичайних кріптовалютних шахраїв, відділ фінансової кіберзлочинності Китаю – Національна технологічна платформа аналізу фінансових ризиків в Інтернеті (IFCERT) – опублікувала заяву від 18 травня 2018 року, в якому викладаються загальні схеми шахрайства та інші фальшиві цифрові платформи активів.

IFCERT також виявив в ході розслідувань 421 цифрову валюту, у якій точно є всі атрибути шахрайської бізнес-моделі. Однак IFCERT стверджує, що більшість платформ розміщені на закордонних серверах, що ускладнює відстеження їх точного місця розташування.

В цілому, платформи шахрайства були розділені на широкі типи.

Кріптовалютні піраміди

Всі атрибути схеми багаторівневого маркетингу (MLM) позначають основний компонент платформи такого типу, як зазначає IFCERT. Крім того, промоутери цієї схеми надають фіктивну гарантію значних доходностей і претендують на надання привабливих комісій інвесторам, які можуть залучити більше інвесторів.

Як показано нижче, члени вищого рівня отримують найбільший прибуток, і стимули зменшуються зі спуском по піраміді. З точки зору переваг інвесторам пропонуються як «динамічні (винагороди пропорційно вкладеним грошам)», так і «статичні (фіксовані)» стимули.

(Джерело – IFCERT)

Шахрайські «жорсткі вилки»

Для такого роду шахрайства з криптовалютами IFCERT зазначив відсутність «справжнього коду», крім повної відсутності технічної основи для успішного запуску блокчейну. Проте, промоутери обманюють наївних інвесторів і обіцяють гарантію повернення під «жорсткою вилкою», яка накачує вартість монети і «ніколи не впаде».

(Джерело – IFCERT)

Платформи OTC-Only

Як зазначає IFCERT, цифрові валюти, випущені цими платформами, фальшиві і не торгуються на інших біржах, крім їх власних.

Ці конкретні монети, як стверджується, контролюються інституційними інвесторами, які маніпулюють ціною цифрового активу, купуючи швидко великі суми, тим самим викликаючи «насос» і обманюючи інвесторів, які можуть помилково прийняти його за фактичний запас вартості.

(Джерело – IFCERT)

Після того, як всі організатори «звалили» свої маркери на нічого не підозрюючих інвесторів, з’ясовується, що зняття грошей є або важким, або неможливим.

About Golaya Alexa

Check Also

Bitcoin майнінговий гігант Bitmain закриває ізраїльське відділення на тлі ринкових проблем

Оскільки ціни на bitcoin більш ніж на 80 відсотків нижче його рекордно високого рівня, навіть …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *