Sunday , 26 May 2019

Віталік Бутерін: наближається реліз шардінга

Засновник Ethereum Віталік Бутерін через повідомлення в Twitter 30 квітня анонсував імплементацію масштабуючого рішення Sharding, завдяки якому може істотно зрости потужність обробки транзакцій.

Бутерін представив proof of concept шардінга, завантаженого в GitHub, і натякнув, що розвиток Sharding близький до релізу, написавши «Sharding is coming».

За своєю суттю, шардінг є рішенням, оптимізуючим процес верифікації транзакцій і смарт-контрактів, розділяючи блокчейн на сегменти, які і називаються шарди. Замість того, щоб виділяти цілу ноду для обробки всієї історії транзакцій Ethereum, шардінг дозволяє певним нодам взаємодіяти з позначеними шардами, оптимізуючи процес верифікації транзакцій.

Принцип роботи механізму шардінга можна порівняти з серцебиттям. Нові шарди блоків будуть видаватися кожні 2-8 секунд. Вони будуть випадковим чином пропонувати вузол для їх перевірки. На вибір вузла, що перевіряється  буде впливати його активність. Це і є відмінною рисою консенсусу системи, яка працює за алгоритмом Proof-of-Stake (PoS).

Раніше Джеймс Рей, розробник Ethereum, що працює над масштабуючим рішенням під назвою Drops of Diamond, сказав, що вимога нодів для перевірки всіх транзакцій в мережі blockchain обмежує можливість масштабування блоку. Він зазначив:

«Значною мірою через це Bitcoin обмежується ~ 3-7 транзакціями в секунду, Ethereum – 7-15 і т. д. Звідси виникає питання: чи існують способи створення нового механізму, де тільки невеликий набір нодів перевірятиме кожну транзакцію? “

На відміну від біткоіна, Litecoin і інших платіжних мереж на основі блокчейн, блокчейн протоколи, такі як Cardano, Ethereum і EOS, потребують більшої пропускної здатності і гнучкої мережі, оскільки вони підтримують широкомасштабні децентралізовані додатки. Такі програми, як CryptoKitties і децентралізовані обміни, такі як Kyber Network і AirSwap, транслюють значні обсяги транзакцій в мережу Ethereum в секунду, навіть з використанням методів поза мережею, які зменшують навантаження на основний ланцюжок.

В Reddit Ethereum, онлайн-співтоваристві, в якому користувачі Ethereum, інвестори, ентузіасти і розробники обговорюють різні проекти і рішення, Бутерін опублікував більш докладний опис proof of concept, які він випустив на цьому тижні.

Судячи з усього, реалізація цього проекту призведе до колосальних змін в структурі і принципах роботи платформи. Тому для інтеграції нововведень буде проведено хоча б один форк. Крім нової структури, будуть потрібні зміни алгоритму консенсусу на PoS, що істотно вплине на майнінг. Розробники давно говорили про те, що розглядають шардінг, як один з найбільш ймовірних варіантів для поліпшення мережі криптовалюти.

Співзасновник Coinbase Фред Ером сказав, що для того, щоб Ethereum підтримував децентралізовані додатки з мільйонами активних користувачів, йому потрібно буде покращитися більш ніж в 100 разів з точки зору масштабованості. В даний час розробники очікують, що Sharding, Casper і Plasma переведуть масштабованість Ethereum на наступний рівень для підтримки широкомасштабних децентралізованих додатків і смарт-контрактів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *