Wednesday , 20 June 2018

Віталік Бутерін нарешті формалізує Casper

Творець Ethereum, Віталік Бутерін, в даний час займається розробкою трьох робочих документів, що пояснюють Casper, багатообіцяючу версію протоколу з proof-of-stake консенсусом.

Ці документи можуть стати важливою віхою для ethereum, в той час як Casper вже давно був запропонований, як кращий і більш екологічний спосіб зберегти глобальну мережу в згоді стосовно історії транзакцій блокчейна, а індустрія перебуває в очікуванні подробиць, викладених на папері.

Таким чином, офіційні робочі документи Бутеріна тепер будуть піддані експертній оцінці розробників ethereum, що може означати великий крок вперед для проекту, який в даний час готується перейти на Metropolis, перш ніж перевести систему на proof-of-stake.

«Коротше кажучи, проект Casper поліпшується з кожною ітерацією», – сказав відомий розробник ethereum і хакер Вірджіл Гріффіт, який в даний час розглядає робочі документи Бутеріна.

Останні пару тижнів документи знаходилися в дослідному ethereum GitHub, Бутерін і Гріффіт постійно здійснювали оновлення.

Повільно, але впевнено

У першому документі «Casper Friendly Finality Gadget» пояснюється, як система консенсусу працює на високому рівні.

Примітно, що в документі повторюється недавня зміна напрямку для ethereum. Замість того, щоб відразу ж перейти від proof-of-work до proof-of-stake, спочатку вони будуть пов’язані один з одним.

У документі пояснюється:

«Механізм пропозиції спочатку буде існуючим ethereum proof-of-work ланцюгом, що робить першу версію Casper гібридним алгоритмом PoW / PoS, який спирається на proof of work, на життєздатність, але не на безпеку, але в майбутніх версіях механізм пропозиції може бути чимось іншим».

Зростаючи далі, proof-of-work буде використовуватися для перевірки більшості блоків ethereum, але proof-of-stake буде використовуватися в якості «контрольної точки» для кожного 100-го блоку, забезпечуючи бідьшу«завершеність» системи або гарантію того, що транзакція не може бути використана більш ніж один раз.

Далі в документі розглядаються можливі атаки, такі як «long-range» атаки, які валідатори можуть спробувати використовувати і те, як Casper намагатиметься їх подолати.

Під заголовком «Incentives in Casper the Friendly Finality Gadget», друга стаття досліджує стимули, які спрямовані на те, щоб забезпечити нормальну роботу системи.

Для Casper є два типи речей, які можуть підти не так: «Помилки безпеки» виникають, коли правила порушуються, наприклад, коли два валідатора виходять з несумісними станами. «Помилки життєздатності» виникають, коли система зупиняється або не вдається виконати транзакції.

Оскільки користувачі повинні внести частину своїх грошей для участі в якості валідаторів, в документі вказується, що якщо валідатори спробують йти врозріз з правилами, система присвоїть їх депозит.

У третьому документі «Automated Censorship Attack Rejection» основна увага приділяється 51-процентним атакам – тим, в яких майнер або майнінг-пул акумулює більшу частину обчислювальної потужності мережі, а потім може овернути правила системи в свою користь, скажімо, з метою подвійних витрат або блокування транзакцій.

У статті Бутерін стверджує, що Casper пом’якшує цю проблему, оскільки протокол карає зловмисників, віднімаючи їх депозити, якщо вони роблять щось неправильно.

Влад Замфір, засновник Ethereum Foundation, який очолює фактичний розвиток Casper, сказав, що восени він планує опублікувати більш докладну інформацію про свою версію Casper перед Devcon, великою конференцією розробників ethereum.

Проте, розробники вже приступили до реалізації першого кроку Casper, відповідно до підходу Бутеріна, який планується випустити в майбутньому після наступного великого оновлення ethereum, Metropolis, цієї осені.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *