Tuesday , 11 December 2018

Віталік Бутерін оприлюднив довгостроковий план для Ethereum

На Ethereum конференції Devcon, творець проекту Віталік Бутерін, оголосив, що він спокійно працює над новим довгостроковим планом майбутнього блокчейн мережі.

Примітно, що в основі бачення лежить давня технічна зміна в ethereum, звана «sharding», і, хоча завжди очікувалося, що вона буде включена в плани протоколу, сьогодні Бутерін запропонував, яка може бути його сама прийнятна стратегія для цієї техніки.

Таким чином, дорожня карта натякає на проблеми, які ще належить вирішити на платформі, і акцентує увагу на масштабованості для розробників проекту. Оскільки нодам ethereum необхідно зберігати все, що коли-небудь відбувалося в мережі, Бутерін підкреслив, що існує потреба в рішеннях, які пом’якшують дорогі витрати на зберігання, які можуть експоненціально зростати в міру розширення системи.

Це тема, яка довгий час займала розум розробника, і нещодавно Бутерін випустив нові дослідження щодо пом’якшення цієї проблеми.

Бутерін сказав:

«Масштабованість, ймовірно, є проблемою номер один […] Існує безліч систем, які стверджують, що вирішують проблему масштабованості, але не роблять цього. Це дуже важливий і складний виклик. Це всім відомі факти ».

Деталі високого рівня

І Бутерін вважає, що sharding – це «ймовірне» рішення цієї проблеми.

Спосіб поділу даних на підмножини, полягає в тому, що кожен нод повинен зберігати тільки невеликий фрагмент всієї мережі. Проте, бачення полягає в тому, що базова математика буде підтримувати систему підзвітною, і, якщо вона їм знадобиться, ноди можуть покладатися на інші ноди для даних.

Бутерін пропонує новий тип інфраструктури sharding, який буде вирішувати як масштабованість, так і управління – забезпечення належної підтримки кінцевої системи та її перевірку.

Сьогоднішня пропозиція полягає в тому, щоб ethereum був розділений на різні частини. Буде основна частина, яка буде включати сьогоднішню мережу ethereum. Також будуть і інші фрагменти, які Бутерін називає іншими «всесвітами».

Проте, не дивлячись на це, Бутерін вважає, що поділ дозволить більш агресивні зміни на невеликих фрагментах і більш обережні зміни на основному блокчейні. Таким чином, у ethereum як і раніше є стабільність платформи, в той час як розробники все ще мають можливість тестувати нові зміни і експериментувати, і швидко переміщатися по інших фрагментах.

Майбутні плани

Дорожня карта Бутеріна включає і інші зміни, хоча вони були менш помітні в його розмові.

Вони включали планові поновлення для віртуальної машини ethereum (EVM), яка сьогодні компілює смарт-код контракту і передає його в мережу. Він також звернувся до ще одного високотехнологічного проекту eWASM для запуску ethereum в веб-браузері, який натякає на необхідність забезпечення цієї системи, враховуючи, що EVM реалізований і в інших проектах blockchain.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *