Monday , 27 May 2019

Віталік Бутерін представляє нову ідею для масштабуючого рішення Plasma

На конференції ethereum спільноти EthCC в Парижі в п’ятницю засновник ethereum Віталік Бутерін представив рішення Blockchain масштабування під назвою Plasma Cash, навіть «більш масштабовану» версію існуючого рішення під назвою Plasma, системи смарт- контрактів, яка спрямована на збільшення обчислювального потенціалу другого за величиною блокчейна в світі .

Створене Бутеріним і співавтором Bitcoin Lightning Network Джозефом Пуном в минулому році, масштабуюче рішення є одним з багатьох проектів, що розробляються, метою якого є підвищення продуктивності мережі ethereum, зокрема, ведеться робота над створенням рівня смарт-контрактів, який може взаємодіяти з основним блокчейном. Plasma працює, оптимізуючи дані, які передаються до кореневого блокчейну, зменшуючи транзакційні збори за смарт-контракти та децентралізовані додатки (DApps).

Проблеми з масштабованістю Plasma, за словами Бутеріна, полягають в тому, що кожен користувач повинен завантажувати і перевіряти справжність кожного блоку Plasma, що запобігає експоненціальному масштабуванню.

Щоб пояснити модель Plasma Cash, Бутерін наводить приклад, що в разі розміщення користувачем деякої суми в ether на криптовалютном обміні, буде створена Plasma coin з еквівалентним значенням ether і унікальним ідентифікатором, який не можна об’єднати або розколоти.

На відміну від Plasma, Plasma Cash вимагає від користувачів звернути увагу на блоки, що містять монети, які вони хочуть відстежувати:

«Тепер користувачам потрібно перевіряти доступність і правильність ланцюга Plasma тільки для спеціального індексу, пов’язаного з монетами, які вони хочуть витратити, якими володіють і які їх цікавлять», – сказав Бутерін.

Що стосується сучасних практичних застосувань Plasma Cash, Бутерін бачить можливість для криптообмінів використовувати технологію, з метою захисту від зломів.

Так як кожна монета Plasma має власника, монети не є повністю взаємозамінними: ніхто не може заволодіти монетами іншого користувача без його відома. У цьому випадку власник монети запобіжить потенційному шахрайському виведенню коштів через систему «скарг», пред’явивши свої «дані докази» для історії своєї монети.

Бутерін зазначає, що навіть якщо відбувається злом на біржі з використанням Plasma Cash, користувачі не втратять свої гроші:

«Незалежно від того, що відбувається в обміні, користувачі можуть управляти своїми грошима через процедуру виходу з Plasma і отримувати свої гроші».

Бутерін закінчує свою розмову позитивним прогнозом майбутнього використання Plasma Cash:

«Будемо сподіватися, що, коли хто-небудь наступного разу зламає багатомільярдну біржу, написану некомпетентним розробником, ніхто не втратить ні цента».

Segregated Witness (SegWit), масштабуюче рішення для Bitcoin (BTC), недавно було реалізовано в безлічі криптовалютних обмінів. Обмін Bitfinex оголосив про реалізацію SegWit 20 лютого, а обмін і гаманець Coinbase оголосили про свою реалізації SegWit 23 лютого. Версія клієнта Bitcoin Core, що повністю підтримує технологію SegWit, була офіційно випущена 26 лютого.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *