Sunday , 22 July 2018

В Україні планується створення КриптоГривні

За словами Михайла Чобаняна, глави криптовалютної біржі KUNA, було прийнято рішення форсувати розробку КриптоГривні, яка включена в план розвитку НБУ-2020 для зниження обороту готівкової гривні.

Раніше повідомлялося про те, що НБУ планував розробку е-гривні. Але на даний момент голови Національного банку немає, і розробки по суті заморожені. Саме в зв’язку з цим було прийнято рішення про розробку своєї КриптоГривні, як пояснив Чобанян.

Згідно з його словами, КриптоГривна- це відкритий громадський проект, а не спроба створити приватні гроші. І основна мета – провести експеримент і напрацювати експертизу для запуску національної криптовалюти від національного банку. Для цього в команду запрошені фахівці з технології блокчейн і заслужені економісти. А всі напрацювання будуть в open-source.

Стало відомо, що в даний момент йдуть відкриті альфа-тести і виправлення багів, також паралельно ведеться пошук керівника проектів.

Очікується, що баланс КриптоГривні буде прив’язаний до балансу на біржі KUNA в співвідношенні 1: 1.

Крім того, напередодні в ряді ЗМІ з’явилася інформація, що кілька десятків біткоін-банкоматів Cryptomat будуть встановлені в Києві до кінця серпня, а до кінця 2017 року по заявці одного замовника по всій Україні їх може бути встановлено близько 150.

Михайло Чобанян пояснив, що пілотний проект дійсно стартує в Києві, і також він зазначив, що ноу-хау криптоматів не в самому залізі, а в софті, який інтегрований з біржею.

Відносно того, які активи будуть доступні користувачам, Михайло Чобанян каже, що планується додати в криптомати всі цифрові валюти, які вже представлені або з’являться в майбутньому на біржі KUNA.

Щодо комісій було сказано наступне:

«Попередній план + 5% від комісій на біржі. Це та комісія, яка виправдовує доцільність установки терміналу, і ті ризики, які буде нести їх власник. З них 4% – дохід власника терміналу, 1% – це умовно постійні витрати. У них закладені комісії біржі та інші витрати на утримання інфраструктури. Окупність залежить від точки. З 4% прибутковістю її можна розрахувати. Середній чек в рази перевищує середній чек в терміналі », – каже Михайло.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *