Sunday , 24 June 2018

В Україні розробляється нормативно-правова база для блокчейна

Події останніх тижнів наочно показали, що Україні необхідний закон щоб інтегрувати технологію блокчейн і додатки на її основі (серед усього іншого криптовалюти).

eGovernance Агенство України спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) запускає підготовку законопроекту, що відображає наступні ключові ідеї, про які написав у себе на сторінці в Facebook глава Агентства Костянтин Ярмоленко:

  1. Впровадження технології блокчейн і створення цілісної екосистеми для всіх додатків на її основі. Для цього потрібні технічні стандарти для впровадження цієї проривної технології в держ. секторі. І, крім того, потрібно побудувати нормативну базу для легалізації криптовалюти, щоб покласти край переслідуванню майнерів в Україні.
  2. Принцип “цифровий за замовчуванням” (digital by default) в застосуванні до державних послуг і процесів. Необхідно, щоб без зміни купи законів ВСІ кілька сотень сервісів, які держава Україна надає своїм громадянам і нерезидентам, були доступні в електронній формі через інтернет 24/7.
  3. Стимулювання ДПП (державно-приватного партнерства) в сфері eGov. Для того щоб перевести сотні паперових адмін. послуг і застарілих реєстрів в електронну форму потрібен не держ. бюджет і навіть не західні донори, а приватний капітал.

Загальним напрямком був обраний досвід Японії, яка на погляд розробників найбільш вдало законодавчо врегулювала блокчейн. Саме тому ЄБРР домовився про залучення японських експертів до участі в робочій групі. Для юридичної підготовки законопроекту eGov за погодженням з ЄБРР обрали найкращу в сфері технології блокчейн юридичну компанію Юскутум.

Паралельно з підготовкою цього законопроекту eGov в рамках цієї ж урядової робочої групи запускає підготовку дорожньої карти розвитку технології блокчейн в Україні. Цей проект розраховує на інтелектуальну підтримку з боку партнерів з BitFury Group і її гендиректора Валерія Вавилова, а також ключових українських і міжнародних експертів в цьому питанні.

На честь Сатоші Накамото було прийнято рішення назвати робочу групу ім’ям Сатоші.

Протягом 1 тижня буде презентовано повний склад РГ Сатоші, але вже зараз eGov розраховує на участь в ній ЄБРР, ІТ-комітету ВР, Мін’юсту, Мінекономіки та інших профільних держ. органів.

Протягом 2-х місяців після запуску РГ Сатоші розробники хочуть презентувати громадськості готовий законопроект і винести його на розгляд до Верховної Ради.

На сьогоднішній день вже є ряд робочих груп та ініціатив, які займаються криптовалютою. Але технологія блокчейн набагато ширше і потужніше. Саме тому мета проекту амбіціозна- Україна світовий лідер в сфері технології eGOV / Blockchain.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *