Friday , 19 October 2018

В Україні шахраї запустили в обіг фейкову національну криптовалюту

В Україні группа невідомих осіб сфабрикувала запуск електронної національної валюти, з метою заробітку зі збору коштів від громадян.

Повідомляється, що в пресі 16 квітня з’явилася інформація про запуск проекту під назвою eUAH – української електронної валюти на системі блокчейн. Зазначалося, що над її розробкою працювали Нацбанк, Держагентство з електронного урядування та Мін’юст.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, в 2018 році заплановано випустити у вільний обіг до 10% запасу токенів.

Шахраї також запустили презентацію в стилі «whitepaper» Нацбанку. Стверджувалося, що 15% транзакцій в українській економіці будуть припадати саме на eUAH.

Після цього повідомлення засновник криптовалютної біржі Kuna Exchange Михайло Чобанян заявив, що саме він і чиновники Нацбанку займається розробкою електронної гривні і проект поки не готовий. Він зазначив, що такого роду аферу можна реалізувати за добу.

Радник голови Держагентства з питань e-government Костянтин Ярмоленко теж вважає, що творці eUAH – шахраї. За його словами, їх мета – зібрати кошти у довірливих користувачів під виглядом державного ICO і зникнути.

У прес-службі Нацбанку відхрестилися від eUAH. У відомстві уточнили, що їх пілотний проект по створенню національної грошової одиниці України в цифровій формі з використанням технології блокчейн зараз знаходиться на стадії розробки.

«Він не виноситься на широку публіку і проводиться на засадах волонтерства», – уточнили в НБУ.

Марія Іванова, яка веде проект e-гривні в НБУ, повідомила, що інформація про шахраїв вже передана до департаменту безпеки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *