Thursday , 20 September 2018

Джон Макафі: Bitcoin не можна зупинити

Bitcoin стрімко захопив уяву інтернет-спільноти і отримав величезну її підтримку. Це призвело до реакції урядів, але це реакція страху.

Експерт з кібербезпеки і прихильник Bitcoin Джон Макафі каже, що єдиний страх, який можуть мати користувачі Bitcoin, – це те, що уряди будуть діяти на свій власний розсуд.

Криптовалюти були створені для вирішення проблем, які загрожують банківській справі, і тому вони прагнуть виключити посередника, якого представляють собою банки і державні регулятори.

Це відсутність централізованого обміну ставить уряди, які роблять свій дохід, обкладаючи податком рух грошей, в безвихідне становище, сказав глава MGT Capital Investments Inc. і піонер технологій Джон Макафі.

“Головне джерело доходів держави – податок на прибуток. Якщо всі будуть використовувати біткоіни, уряд не буде знати, яким є ваш дохід. Вони не зможуть обкладати вас податками. Якщо ви скажете, що ваші доходи дорівнюють нулю, у них не буде можливості довести зворотне. Ось що так лякає державні регулятори, і жоден закон не зможе зупинити біткоін. Вони просто не зможуть це технічно здійснити “, – заявив Макафі.

Необхідність саморегулювання

Незважаючи на те, що Макафі відомий своєю підтримкою цифрових валют, він визнає, що простір потребує регулювання, особливо коли мова стосується ICO. Він, як і багато інших лідерів в суміжних областях, вважає, що багато ICO є шахрайськими:

«Китай має рацію в одному, дуже часто ICO є засобом обману інвесторів і це потрібно припинити. Але я не думаю, що уряди можуть це зупинити. Ми, як користувачі і біткоін співтовариство, повинні бути саморегульовані».

В силу того, що це все ще дуже нова екосистема, яка має справу з безліччю проблем, саморегулювання звучить як хороша ідея, але, ймовірно, поки далека.

За словами Макафі, страх захопив уряди і центральні банки, такі як JPMorgan, який є найбільшим банком Америки. Також він підкреслив, що століттями влада і банки забирали у людей контроль над своїм життям, і прийшов час змінити ситуацію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *