Sunday , 26 May 2019

Дилема криптовалютного статусу в Україні

Україна активно працює над нормативно-правовою базою криптовалюти. Кращі фінансові регулятори країни, Національний банк України (НБУ), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКССМ) і Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг спільно опублікували заяву про криптовалюти в четвер.

Вони відзначили відсутність єдиного підходу для визначення правового статусу криптовалют або ставлення до них регулюючих органів провідних країн світу. Що стосується України, криптовалюта не підпадає під дію будь-якого чинного законодавства, тому вона «не може бути визнана в якості грошей» або «як валюта або законний тендер іноземної держави і не має грошової вартості», пояснили три фінансових органи. Крім того, криптовалюта не може бути визнана електронними грошима, цінним папером або сурогатом грошей. Згідно з їхньою заявою:

«Не дивлячись на існування численних застосувань криптовалюти в світі, в тому числі в якості міри цінності, міри обміну і накопичення, її складний правовий характер не дозволяє ідентифікувати її з будь-якою з пов’язаних концепцій (гроші, валюта, законний тендер, електронні гроші, цінні папери, сурогат грошей і т. д.) ».

В Україні вже було три пропозиції по створенню криптовалютного регулювання.

«Ми вже представили наші коментарі» щодо законопроектів про криптовалюту, сказав у четвер на брифінгу центрального банку заступник голови НБУ Олег Чурій. «Введення таких проектів в парламент трохи передчасно», – сказав він. На цьому ж брифінгу виступив і голова НКССМ Тимур Хромаєв. У публікації цитується, що він говорить:

«Ми вважаємо, що зміни в законодавстві повинні відповідати міжнародним тенденціям. Це, звичайно, не повинно бути «законодавством про біткоіни». Такого в світі не існує. Законодавство повинно бути нейтральним для технологій. Це проблеми використання інструментів в певній діяльності (наприклад, інвестиційна діяльність). Законодавство повинно займатися функціональними проблемами».

Згідно з трьома фінансовим регуляторам, вони будуть продовжувати працювати над правовим статусом і нормативною базою криптовалюти, беручи до уваги «позицію регуляторів в інших країнах і останні тенденції в розвитку таких технологій».

Тим часом, вони «попереджають, що будь-яка діяльність, пов’язана з купівлею, продажем, обміном і конвертацією» криптовалют, пов’язана з великою кількістю ризиків, додавши, що «будь-хто, хто планує інвестувати в криптовалюти, повинен розуміти, що вони проводять такі операції на свій страх і ризик».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *