Thursday , 21 February 2019

Естонія відмовляється від свого плану випуску національної цифрової валюти

Естонія відмовилася від свого плану зі створення національної криптовалюти Estcoin після критики з боку президента Європейського центрального банку, Маріо Драгі і місцевих банківських властей, повідомив Bloomberg 1 червня.

Керуючий директор естонської програми Каспар Коржус запропонував розробку і випуск Estcoin в серпні минулого року. Поряд з національною віртуальною валютою Естонії, Estcoin нібито повинен був перерости в офіційну валюту для програми електронної ідентифікації e-resident в країні. Планувалося, що програма Estcoin послужить стимулом для іноземців, які використовують електронну ідентифікацію Естонії, щоб віддалено підписувати документи і створювати компанії.

Драгі сказав у вересні: «жодна держава-член не може ввести свою власну валюту; валюта єврозони – це євро. «Estcoin тепер буде дана тільки як стимул для електронних резидентів, за словами Сіїма Сіккута, чиновника, відповідального за стратегію IT країни. Сіккут сказав в інтерв’ю Bloomberg:

«Ми домовилися з політиками, що Estcoin буде діяти як засіб для транзакцій всередині спільноти e-resident. Інші варіанти не розглядаються. Ми не створюємо нову валюту ».

Коржус підтвердив заяви Сіккута, сказавши, що «спільнота Estcoin» все ще аналізується. Він додав, що Estcoin «безумовно не буде національною криптовалютою».

Позицію Драгі підтримав губернатор Естонського банку Ардо Ханссон, який скаржився на «вводячі в оману повідомлення» про Estcoin з урядових установ.

Уряди і центральні банки в різних країнах розглядають потенціал випуска національних цифрових валют. Раніше в цьому місяці центральний банк Норвегії, банк Norges, оголосив про те, що він розглядає можливість створення власної цифрової валюти в якості доповнення до грошових коштів для «забезпечення довіри до грошей і грошової системи».

Федеральна рада уряду Швейцарії недавно попросила провести дослідження, присвячене ризикам і можливостям запровадження власної цифрової валюти, підтримуваної державою, або так званого «e-franc». Ромео Лачер, автор дослідження, сказав, що «e-franc під контролем центрального банку створить багато синергій – так що це буде добре для економіки».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *