Thursday , 21 February 2019

Заборона банків на використання карт для покупки криптовалют істотно знизила обсяги Mastercard

Рішення великих банків про заборону використання клієнтами платіжних карт для покупки криптовалют, призвело до падіння обсягу транскордонних транзакцій в першому кварталі 2018 року, сказав в середу головний фінансовий директор Mastercard.

Представники Mastercard опублікували звіт за перший квартал 2018 року, який продемонстрував відносно велике зниження обсягу транзакцій компаній на тлі цих обмежень.

«Проблема зростання обсягу транскордонних платежів в тому, що криптовалютне фінансування становило 1%. Ми бачили цей 1% в четвертому кварталі, і ми бачимо цей 1% в першому кварталі. Зараз багато банків США обмежили використання їх карт для цього механізму фінансування », – йдеться в документі.

Якщо порівняти обсяг транскордонних платежів компанії першої половини 2018 року зі останнім кварталом 2017 року, то можна помітити, що він знизився на 2%.

За словами фінансового директора Mastercard Мартіни Хунд-Межан (Martina Hund-Mejean) з приводу прибутку компанії, зниження процентної ставки Mastercard на транскордонний обсяг є відображенням «недавнього зниження фінансування криптовалюти». Хунд-Межан, на даний момент, визначила Сполучені Штати, як епіцентр падіння фінансування криптовалютних гаманців.

Mastercard може подякувати JPMorgan, Bank of America і іншим за це зниження, так як рішення цих банків заборонити клієнтам використовувати їх кредитні карти для здійснення транзакцій в криптовалюті має ефект доміно для інших банків, таких як Capital One і Citigroup.

Генеральний директор Mastercard Аджай Банга розповів про свої недавні поїздки в Азію і про наслідки злому Coincheck з крадіжкою NEM вартістю $ 530 мільйонів в Токіо. Замість того, щоб звинувачувати банки, які видали заборони на кредитну карту, Банга вказав на зниження попиту на криптовалютні транзакції сьогодні проти Q4 2017 і Q1 2018. Аджай Банга відмовився коментувати подальші дії, оскільки передбачити майбутнє в цій області практично неможливо: «Ми не дуже розраховуємо на цей напрямок, тому що просто не знаємо, як його прогнозувати, і просто не хочемо на нього покладатися ».

Зниження транскордонних обсягів Mastercard не є одно-місячним або одно-квартальним явищем. У той час як Mastercard напружено працює, про що свідчать більш високі, ніж очікувалося, прибутки в умовах сильних споживчих витрат, транскордонні обсяги будуть відчувати «більш жорсткі порівняння» на решту 2018 року через сильний євро в минулому році.

Чи можливо, що банки зможуть скасувати курс по їх попереднього призову заборонити операції з кредитними картами для криптовалют? Може бути. Несподівані події відбулися за тиждень, в тому числі, Goldman Sachs офіційно запустив свою торгову платформу для біткоіна, а Південна Корея наполягає на легалізації первинних пропозицій монет, замість того, щоб їх забороняти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *