Thursday , 19 April 2018

Земельний кадастр України переходить на блокчейн

У зв’язку зі спробою уряду України щодо посилення системи захисту даних Державного земельного кадастру від зовнішнього втручання, було прийнято рішення перевести державний реєстр на технологію блокчейн.

Про це 14 червня заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в Facebook.

«Програмний продукт буде розроблений на базі технології Blockchain, яка є найбільш досконалою з існуючих на сьогодні в сфері захисту даних. Завдання максимум – звести рівень людського фактора у функціонуванні системи до нуля », – зазначив Мартинюк.

За його словами, до участі в проекті збираються залучити міжнародну антикорупційну організацію на етапі розробки в якості експертного консультанта, а згодом – в статусі незалежного аудитора, який буде здійснювати зовнішній контроль за коректністю функціонування.

Крім того, паралельно розгортається робота по створенню спеціалізованої платформи для проведення електронних земельних аукціонів. Вона повинна відповідати двом принципам: 1) бути user-friendly, забезпечуючи залучення максимальної кількості учасників; 2) повністю виключити зловживання і втручання в процес торгів.

Він також підкреслив, що ці заходи необхідні для запровадження ринку землі.

І вже сьогодні, 16 червня, в Києві відбулося підписання меморандуму про переведення державного земельного кадастру України на технологію блокчейн.

Свої підписи під документом поставили Максим Мартинюк (Міністерство аграрної політики і продовольства України), Валерій Вавилов (CEO компанії Bitfury), Ярослав Юрчишин (Transparency International Ukraine), Олександр Риженко (Державне агентство з питань електронного урядування України) і Денис Чернишов (Міністерство юстиції України ).

«Ми підписали меморандум про переведення державного земельного кадастру України на технологію блокчейн. Ця технологія дозволить забезпечити максимальний захист системи від стороннього втручання. Кадастр містить інформацію про земельні ділянки, інформацію, яка має юридичне значення, тому всі ці дані дуже чутливі і мають велике значення для конкретного власника землі. Тому ми приділяємо велику увагу захисту даної інформації. На щастя, з’явилася така технологія як блокчейн », – сказав перший заступник міністра аграрної політики України Максим Мартинюк.

За його словами, на сьогоднішній день технологія блокчейн – це найбільш прогресивний механізм захисту даних. Очікується, що процес переведення земельного кадастру на блокчейн буде завершено до кінця 2017 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *