Monday , 24 June 2019

Керівництво від SEC: цінний папір або токен?

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) опублікувала нове нормативне керівництво для емітентів токенов, яке готувалося майже півроку.

Керівництво фокусується на токенах і описує, як і коли криптовалюти можуть підпадати під класифікацію цінних паперів.

Керівництво включає в себе приклади мереж і токенов, які підпадають під дію законів про цінні папери, а також проекти, які не потрапляють під це визначення.

Сама структура документа описує ряд факторів, які емітенти токенов повинні враховувати, перш ніж оцінювати, чи відповідають їхні пропозиції цінних паперів. Ці чинники включають в себе очікування прибутку, відповідальність однієї або централізованої групи організацій за конкретні завдання в мережі, і створює чи група ринок цифрових активів або підтримує їх.

У керівництві підкреслюється «залежність від зусиль інших», розумне очікування прибутку, наскільки розвинена мережа, які можуть бути випадки використання токенів, чи існує кореляція між купівельною ціною токена і його ринковою ціною і безліч інших чинників.

У керівництві також детально описується, як емітенти повинні оцінювати токени, які були продані раніше.

Критерії для цієї переоцінки включають в себе:

  • «Мережа розподіленої бухгалтерської книги і цифровий актив повністю розроблені і працюють» (мається на увазі, що окремі особи можуть негайно використовувати токен для деякої функції);
  • Токен сфокусований на конкретному випадку використання, а не на спекуляції;
  • Якщо рахунок виставлений в валюті, токен фактично діє як накопичувач вартості.

Незважаючи на те, що це керівництво забезпечує деяку юридичну ясність для емітентів токенов, воно не є юридично обов’язковим документом, і його слід розглядати швидше як керівництво.

Читати повну версію: https://www.sec.gov/files/dlt-framework.pdf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *