Thursday , 25 April 2019

Китайська влада попереджає місцевих інвесторів про «незаконний» фандрайзинг

Китайські регулюючі органи, включаючи центральний банк, випустили нову спільну заяву, що засуджує незаконне залучення коштів за схемами, пов’язаним з криптовалютами і технологією блокчейн.

Випущене в п’ятницю, попередження є спільною заявою Народного банку Китаю – центрального банку країни, Міністерства громадської безпеки, Комісії з регулювання фондового ринку, Центральної комісії з кіберпростору і Державного комітету з регулювання ринку.

Шість основних урядових органів і регуляторів звернули увагу на проекти, що претендують на випуск криптовалюти, за допомогою первинних пропозицій монет (ICO), покликаних залучити кошти від інвесторів. Вони використовують такі терміни, як «фінансові інновації» і «блокчейн» для залучення інвесторів, в той час як в дійсності вони є елементами «незаконного збору коштів, схемами пірамід і шахрайства».

По-перше, влада виділила криптопроекти, які орендують закордонні сервери, спираючись на форуми і інструменти онлайн-трейдингу, а також платіжні шлюзи для збору коштів від громадськості.

«Деякі в чатах месенджерів стверджують, що отримали інвестиційні квоти для закордонних преміум блокчейн проектів, і, швидше за все, це є шахрайською діяльністю», – говорить витяг з офіційного попередження.

Попередження додає:

«Засоби для цієї незаконної діяльності в основному знаходяться за кордоном, і їх контроль і відстеження дуже складні».

Також регулятори звертають увагу на «спокусливі» проекти, в яких використовувалися токени з безкоштовними криптовалютами для залучення інвесторів, і ті, які залучали знаменитостей, для просування своїх проектів.

«Висока прибутковість і низький ризик, з сильним обманом», – йдеться в повідомленні. «На практиці злочинці незаконно вигравали від так званих віртуальних коливань цін на валюту, встановлюючи пороги прибутку і зняття готівки».

У той час, як Китай заборонив збір криптовалютних коштів через ICO в минулому році, оператори продовжували пропонувати ICO поряд з новими методами фінансування, такими як «первинні розподіли форків», «первинні пропозиції обмінів» та «первинні пропозиції майнерів». У зв’язку з цим регулятори закликали громадськість утриматися від участі в цих проектах.

Сьогоднішнє публічне попередження відбувається на тлі триваючої боротьби Китаю з криптовалютним сектором, включаючи перехід на заборону комерційних майданчиків в Пекіні і проведення криптовалютних подій минулого тижня.

Уряд Китаю, відомий тим, що санкціонує сумнозвісний «Great firewall», також розглядає можливість блокування доступу до більш ніж 120 сайтів зарубіжних бірж, що може значно вплинути на локальну криптовалютну діяльність – принаймні, в основному – в Китаї.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *