Wednesday , 27 March 2019

Китайський регулятор: Blockchain потребує централізації

Представник одного з провідних фінансових регуляторів Китаю сказав, що, на його думку, блокчейни працюють більш ефективно, коли вони побудовані на централізованій системі.

На цьому тижні, виступаючи в якості радника з політичних питань на китайській народній політичній консультативній конференції, голова технологічного підрозділу Комісії з регулювання цінних паперів Китаю Чан Йе закликав державний сектор Китаю впровадити передові технології, такі як штучний інтелект і технологію блокчейн в державних службах.

Однак в той же час він попередив, що, хоча він вірить у потенціал блокчейна, для повного досягнення його переваг слід покладатися на використання централізованої інфраструктури.

«Аргументи захисників повної децентралізації блокчейна не мають під собою надійних обгрунтувань, тому що сам блокчейн – це програмне забезпечення, розроблене централізованим чином. Те саме можна сказати і про інфраструктуру публічного ключа, яка залишається важливим елементом блокчейна », – сказав Чан в інтерв’ю Securities Times, офіційному оглядачеві промисловості цінних паперів в Китаї.

Незважаючи на це, Чан Йе визнав, що деякі блокчейн додатки можуть потребувати децентралізації, але ці сценарії повинні бути обмежені, і він не став детально зупинятися на тому, які програми повинні і не повинні бути централізовані.

«За загальним визнанням, деякі сценарії додатків необхідно децентралізувати, але чи потрібно децентралізувати всі сценарії, вимагає ретельного розгляду», – сказав він.

Варто відзначити, що з ним солідарний голова відділу з дослідження блокчейна в китайській Національній асоціації по фінансовій діяльності в інтернеті Лі Ліхуа, який сказав, що багато нинішніх блокчейн-проектів, в тому числі таких організацій, як IBM і R3 розроблені, по суті, з використанням безлічі централізованих елементів і без повної децентралізації.

Зауваження Чана є останнім свідченням того, що Китай намагається знайти можливість використання переваг технології blockchain, зберігаючи при цьому повний контроль над базовою інфраструктурою системи.

Минулого місяця «People’s Daily» – фінансований державою медіа-видавець – опублікував статтю, що вихваляє технологію блокчейн, навіть в умовах, коли уряд прийняв заходи по знищенню того, що колись було яскравою індустрією криптовалютної торгівлі в країні.

Примітно також, що раніше високопоставлений чиновник закликав уряд створити контрольовану державою торговельну платформу цифрових активів, викликавши припущення про те, що уряд може послабити заборони на торгівлю криптовалютами, якщо ринки безпосередньо будуть контролюватися урядом.

Як повідомлялося в жовтні минулого року, офіційні особи Народного банку Китаю (PBoC), в тому числі Яо Цянь, директор дослідницької лабораторії центрального банку, виклали концепцію керованої цифрової валюти, яка все ще може бути децентралізована в лежачій в її основі технології.

Проте, в січні віце-керуючий PBoC виклав сценарії, які могли б усунути стандартні функції публічного блокчейна, такі як механізм однорангової мережі та анонімність з централізованої цифрової валюти.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *