Sunday , 22 July 2018

Користувачі повинні чекати 6 підтверджень після активації BIP 91

Високо оцінений розробник Bitcoin Core і шановний консультант по криптографії Пітер Тодд попереджає користувачів не приймати транзакції з одним підтвердженням при активації BIP 91.

На момент складання звітності 18 липня стало абсолютно очевидно, що співтовариства з майнінгу і розвитку прийшли до консенсусу щодо прийняття пропозиції щодо поліпшення Bitcoin (Bitcoin Improvement Proposal (BIP 91)) або софтфорка, активованого майнерами, який покликаний оптимізувати блоки біткоін на 75%, вирішити питання масштабованості мережі і швидкості підтвердження транзакцій, знизити комісії, а також створити умови для імплементації технології Lightning Network.

Вибір на користь BIP 91 майнери зробили в результаті тиску з одного боку UASF і з іншого – SegWit2x, під керуванням Digital Currency Group, також відомої під назвою Silbert Accord. По суті, BIP 91 був останнім варіантом для спільноти розробників, щоб уникнути виконання хардфорка, результатом якого може стати розкол ланцюга.

Спільнота, підприємства, користувачі і інвестори вже протягом деякого часу хотіли активувати SegWit і масштабувати Bitcoin Blockchain. Однак, як і будь-які зміни, виконання софтфорка BIP 91 для активації SegWit має виконуватися з обережністю як розробниками, так і користувачами.

Тодд пояснив, що існує висока ймовірність активації SegWit через BIP 91, що призведе до множинних реорганізацій. Серед таких змін Тодд відзначив, що користувачі повинні приймати тільки транзакції з шістьма підтвердженнями з метою безпеки.

Що ще більш важливо, Тодд стверджує, що потенційні проблеми, такі як подвійна витрата, які можуть статися відразу після активації BIP 91, будуть виправлені в короткостроковій перспективі, і, отже, користувачі не повинні турбуватися.

«Подвійна трата, пов’язана з BIP 91, швидше за все, буде тимчасовою подією, яка в основному вирішиться всього за кілька годин або днів; це одноразовий ризик, отже користувачам нема про що турбуватися ».

Значення активації BIP 91

Активація BIP 91 означає активацію SegWit. Хоча він не є механізмом активації, який команда розробників Bitcoin Core просуває з 2016 року, це компроміс між розробниками біткоін і майнінг спільнотою.

Активація SegWit призведе до оптимізації блоків біткоін приблизно на 75% і зменшить транзакційні збори для користувачів. Крім того, SegWit посилить заходи безпеки для апаратних гаманців і дозволить екосистемі імплементацію двошарових рішень, таких як Lightning.

Провайдери біткоін послуг і компанії-розробники вже працюють з Lightning, тестуючи платформи мікроплатежів, які користувачі і торговці можуть використовувати, щоб безпечно обробляти транзакції з нульовим підтвердженням.

До тих пір, поки SegWit не буде повністю і безпечно розгорнутий, користувачі повинні знати про потенційні проблеми та дотримуватися рекомендацій розробників Bitcoin Core і інших експертів в співтоваристві, таких як Пітер Тодд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *