Saturday , 20 October 2018

Криптовалюти не будуть легалізовані в Росії

В останні роки нормативна позиція Росії щодо криптовалют значно змінилася: країна часто коливається між забороною та дозволом. В останні місяці російська держава все частіше висловлювалося на користь біткоін майнінгу, висловлюючи своє бажання обігнати панування Китаю в світовій майнінг промисловості. Що стосується торгівлі, заступник міністра фінансів недавно підтвердив, що «людям дозволено купувати і продавати на ліцензованих сайтах, якщо вони є кваліфікованими інвесторами».

Виступаючи перед журналістами в Москві в понеділок, російський міністр Микола Нікіфоров припустив, що країна ніколи не допустить, щоб криптовалюти, такі як біткоін, були легалізовані, вважаючи їх «закордонним проектом».

За словами ТАСС, найбільшого інформаційного агентства країни, що повністю належить російській державі, Нікіфоров заявив:

«Біткоін – це закордонний проект застосування технології blockchain, російський закон ніколи не буде розглядати біткоін, як правову сутність в юрисдикції Російської Федерації».

Російський чиновник додав, що уряд відкритий для цифрових криптографічних токенів через ICO і базової технології біткоін, blockchain. «Тим не менше, я думаю, що цілком можливе використання технології blockchain і різних цифрових токенів», додав він.

У наприкінці 2015 року Нікіфоров публічно висловився в зв’язку з «необхідністю досліджувати використання технології блокчейн в інтересах суспільства». Російський чиновник заявив, що інновація може допомогти як національній економіці, так і «відносинам між державою і громадськістю».

Неприязнь Нікіфорова до першої і найвидатнішою криптовалюти в світі не зупинила чиновника від розкриття намірів держави випустити власну криптовалюту, що отримала назву «кріпторубль». Випущена державою криптовалюта буде розроблена і випущена «швидко», сказав Нікіфоров після зустрічі між елітою Москви і президентом Росії Володимиром Путіним в минулому місяці.

У той час як російська влада давно прийняла ворожу позицію щодо децентралізованих криптовалют, таких як біткоін, ICO і технології blockchain було приділено набагато менше уваги. В кінці жовтня Путін доручив міністерствам розробити нормативну базу для початкових пропозицій монет (ICO) і операцій по криптовалютному майнінгу в країні. Минулого тижня високопоставлений представник російського центрального банку надав підтримку ICO, підкресливши їх «величезний потенціал» для фінансування стартапів в країні.

Також, схоже, Росія прийме дозвільну нормативну базу для біткоін і криптовалютного майнінгу. На початку місяця перший заступник голови Банку Росії Ольга Скоробогатова заявила: «Криптовалютний майнінг – це свого роду діяльність юридичних осіб і приватних підприємців [які] повинні обкладатися податком».

З боку російської інформ-агенції ТАСС, за минулий місяць надійшло кілька суперечливих повідомлень. Так було зазначено, що «Міністерство фінансів не має наміру вводити ліцензію на майнінг криптовалют, але він буде обкладатися податком». Також нещодавно було виявлено, що багато китайських і європейських компаній звернулися в Російську Асоціацію Блокчейна і Криптовалют, з наміром організувати операції по криптовалютному майнінгу в Російській Федерації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *