Thursday , 17 January 2019

Криптовалютний майнінг в Україні може бути прирівняний до типу економічної діяльності

У четвер відбулася зустріч, на якій міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів доручив ряду державних органів зробити все, що необхідно для включення криптовалютного майнінгу в національний «Класифікатор видів економічної діяльності».

Міністерствам економіки, фінансів, юстиції, енергетики, відомству, відповідальному за електронний уряд і українській статистичній службі, слід підготувати проект документа для внесення змін до реєстру. Також для співпраці були запрошені Національний банк України (НБУ) і Служба безпеки (СБУ). Прес-реліз цитує Кубіва:

«Додавши сектор криптовалютного майнінгу в класифікатор, ми виведемо його з тіньової економіки і залучимо більше доходів до бюджету».

Видобуток криптовалют буде внесено до національного класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД), розширивши клас 63.11, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку. Зараз в нього включена «обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність». Дану категорію вибрали, оскільки майнінг безпосередньо пов’язаний з розподіленими реєстрами даних (тобто блокчейном).

Міністр економічного розвитку відзначив, що легалізація майнінг промисловості може знизити відтік кваліфікованих ІТ-фахівців з України. Степан Кубів вважає, що цей захід також полегшить тиск на криптоспівтовариство в країні.

Після поновлення регуляторної політики, фізичні та юридичні особи зможуть вказувати майнінг для реєстрації діяльності в єдиному державному реєстрі підприємств. Коди КВЕД використовуються для ведення державної статистики. Зміна видів економічної діяльності проходить після подачі заявки в Єдиному держреєстрі і коштує 30% від суми мінімальної заробітної плати.

Рада відстає від уряду

Ініціатива Міністерства економіки – далеко не перша спроба легалізувати крипто-пов’язану діяльність в країні. Криптовалюти обговорювалися на зустрічі з кібербезпеки в січні. Рада національної безпеки створила робочу групу, якій доручено завершити розробку правил, що стосуються обігу цифрових монет і оподаткування криптовалютних операцій.

Український підрозділ кіберполіції також закликав державні установи або легалізувати криптовалюти, або заборонити їх. Міністр юстиції країни Павло Петренко заявив, що криптовалюти, такі як біткоін, повинні бути приведені у правове поле. Державна служба фінансового моніторингу вже оголосила про свою офіційну позицію з питань криптовалют.

Однак парламент України не добився значного прогресу в напрямку прийняття необхідних правових рамок. З жовтня до Верховної Ради було внесено три законопроекти. Перший законопроект визначає криптовалюти як майно, яке можна обміняти на товари та послуги. Другий проект закону говорить, що криптовалюта – це фінансові активи. Третій додатковий законопроект вносить зміни до Податкового кодексу, щоб ввести податкові пільги для прибутку від криптовалютного торгового і майнінг секторів. У деяких доповідях в лютому говорилося, що українські законодавці можуть відокремити криптовалюти і майнінг в новому законодавстві.

Згідно з останньою інформацією на сайті законодавчої влади України, міністр фінансів Олександр Данилюк мав обговорити законопроекти про обіг і стимулювання кріптовалютних відносин з членами Фінансово-банківського комітету. Оголошення про слухання було опубліковано 7 лютого, проте після цього ніяких подробиць не було.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *