Thursday , 21 February 2019

Криптовалютні трейдери Польщі протестують проти несправедливого оподаткування

Нещодавно Мінфін Польщі опублікував свою офіційну позицію щодо оподаткування доходів і прибутку від криптовалют. Податкові декларації польських громадян повинні містити інформацію про доходи від торгівлі і обміну криптовалютами, такими як біткоіни, litecoin або ether, йдеться в повідомленні департаменту.

Обіг від криптовалютних транзакцій повинен повідомлятися як особистий дохід і обкладатися податком відповідно до чинного податкового кодексу країни. Польща реалізувала прогресивну шкалу прибуткового податку з двома величинами – 18% для доходів до 85 528 злотих (20 400 євро) і 32% для тих, хто перевищує цю річну суму.

Міністерство наполягає на тому, щоб загальні положення Закону про податок на прибуток охоплювали доходи, отримані від транзакцій з криптовалютами. Крім того, в ньому йдеться про те, що покупки і продаж криптовалют вважаються передачею прав власності. Таким чином, вони обкладаються ставкою податку 1% відповідно до правил, що регулюють цивільно-правові угоди.

Відповідно до інтерпретації податкового законодавства міністерством, всі криптовалютні транзакції, незалежно від їх чистих результатів, підлягають оподаткуванню. Це означає, що поляки, як очікується, будуть платити податки, навіть якщо вони не отримали прибуток від своїх транзакцій з криптовалютами.

Криптовалютні трейдери у відповідь запустили петицію в знак протесту проти рішення уряду про сплату податків від усіх транзакцій з криптовалютами.

Автори петиції вимагають скасування всіх податків на торгівлю криптовалютами. Вони також вимагають чітких правил оподаткування прибутку в галузі. Місцеве криптовалютне співтовариство заявляє, що інвестори втратять капітал, оскільки їхні кошти можуть обкладатися податком в сотні разів.

«Нинішня інтерпретація податкового законодавства щодо криптовалют вимагає, щоб учасники ринку платили 1% податку за кожну транзакцію. Після сотень транзакцій, незалежно від ринкової ситуації, інвестори можуть віддати практично весь свій капітал державі. Як криптовалютне співтовариство, з більш ніж 250 000 активних членів, ми виступаємо проти цих зобов’язань ».

В результаті «необачних дій уряду» багато польських блокчейн-компаній і програмісти тепер працюють над іноземними проектами, заявляють люди, що стоять за ініціативою stopregulacjom.pl (Stop Regulation). «Вони хочуть отримувати 1% від кожної транзакції, але не отримають ні копійки», – йдеться в кампанії. Петиція була підписана майже 3000 осіб (на момент написання статті).

Міністерство фінансів оголосило, що воно працює над «зручнішим» методом оподаткування для криптовалют, підкреслюючи при цьому, що діючі правила є обов’язковими. Крайній термін подачі щорічних податкових декларацій в Польщі – 30 квітня.

З недавно опублікованими повідомленням країна приєднується до зростаючого числа країн-членів ЄС, які хочуть використовувати крипто-пов’язані доходи і прибуток. Однак більшість з них ще не прийняли всеосяжних правил, що стосуються криптовалют, таких як біткоін.

Політика оподаткування істотно відрізняється по всьому континенту. Податок на прибуток і податок на приріст капіталу часто накладаються на доходи, пов’язані з криптовалютами. Більшість урядів віддали перевагу застосовуванню своїх звичайних податкових законів. Ставки податків варіюються від 0 до 50% в різних країнах ЄС.

На інших великих криптовалютних ринках також зростає рух оподаткування біткоінів. У Сполучених Штатах IRS випустила нагадування американцям, що їх капітальний прибуток від криптовалютних операцій оподатковуватиметься. А в Південній Кореї уряд планує оприлюднити рамки криптовалютного оподаткування до червня 2018 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *