Monday , 21 January 2019

Кіберполіція України підтримує легалізацію криптовалют

Начальник відділу кіберполіції Сергій Демедюк розповів, що відділ кіберполіції Національної поліції України підтримує легалізацію криптовалют і повідомляє, що криптовалюта може де-факто належати до електронних грошей. За його словами:

«Фактично, за всіма ознаками, криптовалюта може належати до електронних грошей – одиниці вартості, що зберігається на електронному пристрої і прийнятої в якості платіжного засобу. У той же час контроль за її транзакціями забезпечується криптографічним захистом. Незважаючи на те, що існування і поширення криптовалюти засновані за принципом фінансової піраміди, кібер-поліція підтримує ідею легалізації криптовалют в Україні, а також процес їх видобутку (принаймні, прирівнюючи її до електронних засобів », – йдеться в заяві кібер-поліції на своїй офіційній сторінці на Facebook у понеділок, 29 січня.

Кіберполіція зазначила, що ідея використання технології blockchain в державному і приватному секторах також підтримується.

«Сьогодні необхідно якомога швидше вирішити на законодавчому рівні питання, пов’язані з використанням криптовалют, а також ввести необхідне оподаткування транзакцій при покупці і продажу криптовалют. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських криптовалютних бірж і пунктів обміну криптовалютами», – сказав Демедюк.

Він також вважає, що всі транзакції з криптовалютами в Україні повинні проводитися з обов’язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця.

«Якщо найближчим часом не вдасться регулювати статус криптовалюти в Україні, держава повинна офіційно заборонити її оборот, так щоб всім було відомо, що, купуючи або продаючи криптовалюту в Україні, вони ризикують втратити свої фінансові вкладення, без права на захист і відновлення втрат», – сказав Демедюк.

Він також сказав, що з метою легалізації та дозволу криптовалютних технологій в Україні кібер-поліція готова до співпраці з усіма зацікавленими агенціями та організаціями.

Як повідомлялося, Національний банк України продовжує дослідний проект, запущений в кінці 2016 року для можливого впровадження електронної гривні – національної валюти на основі технології блокчейнів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *