Thursday , 17 January 2019

Марк Керні: криптоактиви не становлять небезпеки для світової економіки

Криптовалютні ринки знову на підйомі після того досягнення місячних мінімумів минулого тижня, а біткоін (BTC) знову перетнув позначку $ 8 000 на час друку, згідно з CoinMarketCap, після позитивних коментарів глави Банку Англії до членів G20 про криптоактиви.

Рада з фінансової стабільності (РФС), яка координує фінансове регулювання для країн «великої двадцятки», вчора відхилила заклики до суворішого регулювання криптовалют, згідно з повідомленням Reuters. Цілком можливо, що ці новини зіграли певну роль в підвищенні цін BTC.

У листі, направленому міністрам фінансів G20 і головам центральних банків напередодні саміту G20 в цьому році в Аргентині, голова РФС Марк Керні підкреслив, що криптовалюти не становлять загрози для глобальної фінансової системи в даний час.

Керні, який також є головою Банку Англії, повідомив, що РФС провела огляд ризиків фінансової стабільності, зумовлених швидким зростанням криптовалют у відповідь на стурбованість членів G20.

Далі він сказав:

«Первісна оцінка РФС полягає в тому, що криптовалютні активи в даний час не становлять загрози для глобальної фінансової стабільності. Це почасти тому, що їх використання поки що дуже обммежене. Навіть на їх недавньому піку загальна глобальна ринкова вартість криптоактивів становила менше 1% світового ВВП », – додав він. «Для порівняння, якраз перед глобальною фінансовою кризою (у 2008 році) умовна вартість кредитних дефолтних свопів становила 100% від глобального ВВП».

В огляді РФС було встановлено, що на даний момент відносно обмежене використання криптовалют в якості замінників грошових коштів і «дуже обмежене використання для реальної економіки і фінансових транзакцій» означає обмежені зв’язки з більш широкої фінансовою системою.

Ця первісна оцінка може змінитися, додав Керні, якщо криптовалюти проникнуть в ядро ​​регульованої державою фінансової системи або якщо вони будуть широко використовуватись в якості платіжних інструментів.

Криптовалютне регулювання широко висвітлюється в ході дискусій серед членів G20 в ході зустрічі на цьому тижні. G20, міжнародний форум урядів і керівників центральних банків з 20 найбільших країн світу. Японія, зокрема, планує підштовхнути своїх колег G20 до вживання заходів по запобіганню зловживань криптовалютами у відмиванні грошей, як повідомлялося раніше. Фінансові чиновники з Німеччини і Франції також спільно запропонували уніфіковані керівні принципи регулювання криптовалют.

Незважаючи на проблеми споживачів і інвесторів з криптовалютами і їх використанням або зловживаннями в незаконній діяльності, Керні нагадав міністрам фінансів G20 і головам центральних банків:

«Технології, що лежать в їх основі, можуть підвищити ефективність і привабливість як фінансової системи, так і економіки».

Очікується, що урядові чиновники країн-членів G20 проведуть зустрічі, на яких будуть обговорюватися питання регулювання криптовалют в понеділок і вівторок.

Зростання BTC в даний час складає майже 8% протягом 24-годинного періоду, торгуючись на рівні $ 8,300 на час друку. Ринкове домінування біткоіна продовжує неухильно зростати і становить 44,5%.

Рано вранці 19 березня Ethereum (ETH) також підскочив в ціні і перетнув позначку $ 500, після падіння нижче цієї позначку 18 березня вперше з грудня 2017 року. Зараз ETH торгується приблизно в районі $ 532, з ростом майже на 6% протягом 24-годинного періоду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *