Monday , 21 January 2019

МВФ закликає до міжнародного співробітництва в області криптовалютного регулювання

Міжнародний валютний фонд (МВФ), спеціалізована установа ООН, метою якої є сприяння глобальному грошовому співробітництву і фінансовійстабільності, закликав до глобальної координації по криптовалютам, попереджаючи про ризики зростання цін на криптовалюти. Виступаючи від імені МВФ, прес-секретар Джеррі Райс розповів про переваги криптовалют в їх використанні в якості платежів, а також про зловживання відносно відмивання грошей, шахрайства та фінансування тероризму.

Виступаючи перед журналістами у Вашингтоні, Райс додав:

«Коли ціни на активи швидко ростуть, ризики можуть накопичуватися, особливо якщо учасники ринку запозичують гроші для покупки. Для людей важливо усвідомлювати ризики і вживати необхідних заходів щодо їх управління ».

Райс не вдавався в подробиці співпраці або політики, до яких закликає МВФ. Організація, яка була створена в кінці Другої світової війни для відновлення міжнародної валютно-платіжної системи, тепер функціонує як фонд, який виручає країни, що знаходяться в економічній кризі.

Як традиційний фінансовий важкоатлет, який продовжує впливати, МВФ, як відомо, використовує тонкий підхід при обговоренні криптовалют, особливо в їх корисності як інструмент для фінансової інтеграції в країнах, що розвиваються або недостатньо розвинених країнах.

Майже рік тому, керуючий директор МВФ Крістін Лагард представила на Всесвітньому економічному форумі доповідь під назвою «Virtual Currencies and Beyond: Initial Considerations». З широким розумінням і дослідженнями криптовалют, таких як біткоін, «віртуальні валюти і їх базові технології можуть забезпечити більш швидкі і більш дешеві фінансові послуги та можуть стати потужним інструментом для поглиблення фінансової інтеграції в світі, що розвивається», – йдеться в уривку зі звіту, прочитаного Лагард.

Вона додала, що криптовалюти приведуть до «масових збоїв» системи і попередила, що центральним банкам і фінансовим службам необхідно приділяти більше уваги технології.

Заклик МВФ до глобального співробітництва з регулювання криптовалют приходить в той час, коли міністр фінансів США Стівен Мнучін підтвердив минулого тижня існування декількох внутрішніх робочих груп, що вивчають використання криптовалют, таких як біткоін, для відстеження їх зловживання в незаконних активах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *