Friday , 19 April 2019

МВФ: Криптовалютне регулювання ‘Неминуче’

Крістін Лагард, голова Міжнародного валютного фонду, заявила, що міжнародне регулювання криповалют «неминуче».

Виступаючи в інтерв’ю CNN Money на Всесвітньому саміті урядів в Дубаї в неділю, Крістін Лагард, керуючий директор МВФ, заявила, що незаконне використання криптовалют змушує МВФ та інші регулюючі органи до рішучих дій для розробки основи для криптовалютного регулювання.

«Цілком ймовірно, криптовалюти, активно використовуються в незаконній діяльності, – сказала вона. «Ми активно займаємося боротьбою з відмиванням грошей і протидії фінансуванню тероризму. І це підкріплює нашу рішучість працювати над цими двома напрямками ».

Лагард пояснила, що після фінансової кризи 2008 року регулюючі органи зосередили свою увагу на таких суб’єктах, як банки. Тим не менш, вона сказала, що поширеність криптовалют показала, що існуюча нормативна база є недостатньою і, що МВФ та інші регулятори повинні використовувати підхід, заснований на активності, для контролю використання криптовалют.

«Я вважаю, що це неминуче», – сказала Лагард про криптовалютне регулювання. Також вона додала, що регулюючим органам необхідно зосередитися на тому, як і ким проводяться транзакції, їх контролі, а також на наявності у операторів необхідних ліцензій.

Це твердження є черговим кроком Лагард до відмови від технології блокчейн і діагностування її як загрози глобальній фінансовій системі.

У 2015 році Лагард виступаючи перед аудиторією банкірів, зневажливо відгукнулася про біткоін і тих, хто висловив стурбованість з приводу криптовалют.

Однак в минулому році вона вже попереджала, що криптовалюти можуть привести до «масових збоїв», а банкірам «недоцільно відхиляти віртуальні валюти».

Останнім часом Лагард стала фокусувати увагу на негативних асоціаціях з криптовалютами, вказуючи на їх передбачуване використання в незаконних транзакціях і великий обсяг електроенергії, споживаної майнерами.

Ця негативна суспільна позиція збіглася з узгодженими зусиллями МВФ, спрямованими на просування міжнародної основи для криптовалютного регулювання – пропозиція, яка була охоплена різними фінансовими регуляторами з країн G20.

Хоча нові коментарі в значній мірі узгоджуються з уже публічними поглядами Лагард на криптовалюти, це вказує на те, що МВФ може сфокусуватися на більш активній участі в запобіганні незаконного використання криптовалют.

Раніше Лагард попереджала про те, що криптовалюти слід сприймати всерйоз і закликала до глобального співробітництва між світовими регуляторами. І вона не самотня, висловлюючи занепокоєння з приводу використання криптовалют при транскордонних фінансових злочинах.

Кілька великих банків у всьому світі заборонили використання кредитних карт для покупки криптовалюти. З іншого боку, Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) спільно з Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) 6 лютого заявили, що майбутнє регулювання має розвивати крипто-сектор, а не пригнічувати його.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *