Sunday , 22 July 2018

Можливий збій мережі Bitcoin наближається

Приблизно через два тижні мережа біткоін може зіткнутися з деякими змінами протоколу. Через запланований користувачем активований софтфорк (UASF) і ймовірність того, що деякі групи зможуть протистояти цоьму плану, ведуться тисячі дискусій стосовно 1 серпня. Тепер веб-портал Bitcoin.org, орієнтований на біткоіни, опублікував попередження на сайті, яке інформує користувачів про «можливий збій мережі».

Користувачі біткоін всюди готуються і активно обговорюють можливість поділу блокчейна. Тема обговорювалася багато в березні минулого року, коли прихильники біткоін і криптовалютні компанії боялися потенційного розколу, коли спостерігалася сильна підтримка реалізації Bitcoin Unlimited. Тепер розмова відновилася, але тема UASF або BIP148 – зовсім інший сценарій.

UASF (BIP148) – це механізм, призначений для запуску 1 серпня, о 00:00 UTC, який активує софтфорк, викликаний повними вузлами. Після цього моменту всі вузли, які беруть участь в цьому плані, відхилять блоки, які не було оновлено BIP141, інакше звані Segregated Witness (Segwit). Відповідно до Bitnodes, з 7896 доступних вузлів біткоін по всьому світу 1095 вузлів UASF. UASF вимагає підтримки промисловості і майнерів для активації Segwit, до цього моменту, якщо вони не підтримують активацію, ланцюжок може розколотися на дві частини.

В даний час існують компанії, які оголосили про первісну підтримку BIP148, такі як Abra, Trezor, Samourai Wallet, Electrum, Coinomi, Mycelium і приблизно 37 інших організацій. Проте, існує багато гаманців і переважна більшість обмінів, що не оголосили про будь-яку підтримку або видали попередження про майбутній примус Segwit 1 серпня. Вони включають в себе значну кількість провайдерів гаманців і обмінів таких, як Bitstamp, Kraken, Bitfinex, Gemini, BTCC, Poloniex і багато інших. Один відносно невеликий обмін в Швейцарії, названий Bity, попередив своїх клієнтів, що платформа припинить торгівлю 1 серпня.

Попередження Bitcoin.org

У середу, 12 липня 2017 року, 8:00:00 GMT Bitcoin.org опублікував попередження про можливий збій мережі, який може відбутися 31 липня, 20:00:00 GMT / 1 серпня, 00:00 за UTC.

«Підтвердження біткоін опреаций можуть стати ненадійними протягом невідомого періоду часу», пояснює попередження про збій мережі. «Це означає, що будь-які біткоіни, які ви отримаєте після цього часу, можуть пізніше зникнути з вашого гаманця або бути типом біткоінів, який інші користувачі не будуть приймати в якості оплати».

«Як тільки ситуація буде вирішена, підтвердження автоматично повернуться до нормальної надійності або будуть дві (або більше) конкуруючі версії біткоін. У першому випадку ви можете повернутися до використання біткоін в звичайному режимі; в останньому випадку вам потрібно буде вжити додаткових заходів, щоб знову почати безпечне отримання біткоінів».

Попередження дає користувачам деякі рекомендації з підготовки та можливі результати під час і після реалізації UASF. Вони включають в себе не вчинення довірчих платежів протягом цього часу, і не відправку платежів до тих пір, поки ситуація не проясниться. Навіть супроводжуючий веб-сайт Bitcoinuptime.com каже, що може бути «потенційний час простою біткоін через майбутню вилку BIP148», і 99.991523267% мережі повинно бути оновлено. Крім того, виникла проблема, пов’язана з попередженням Bitcoin.org з формулюванням «біткоін може бути небезпечним для використання з 31 липня», згадується також «можливий збій мережі».

Після попередження про збої Bitcoin.org один великий біткоін-обмін виступив з попередженням і про те, як компанія впорається з ситуацією 1 серпня. Торгова криптовалютна платформа GDAX, підопічна Coinbase, оголосила про тимчасове призупинення депозитів, зняття коштів і, можливо, торгів 1 серпня. Виконавчий директор GDAX Адам Уайт говорить: «активація UASF може створити два блокчейна».

Поряд з цими двома альтернативними планами робоча група Segwit2x також неухильно готувала оголошену компромісну ідею під назвою «Нью-Йоркська угода». Група випустила бета-код і експериментувала з протоколом Segwit і хардфорком 2 МБ в тестовій мережі Bitcoin. До сих пір було багато суперечок про Segwit2x між провідним розробником проекту Джеффом Гарзіком, розробниками Bitcoin core і генеральним директором Blockstream Адамом Беком. Багато прихильників відмовляються йти на компроміс Segwit2x, назвавши його «Franken-segwit», і переважна більшість основних розробників відмовилися підтримати цю ідею. Як і раніше існує невизначеність щодо плану Нью-Йоркської угоди, але робоча група все ще працює в міру наближення 1 серпня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *