Sunday , 24 June 2018

Московська фондова біржа планує розпочати торгівлю криптовалютами

Московська фондова біржа створює інфраструктуру для торгівлі криптовалютами, такими як біткоіни. Біржа планує торгувати криптовалютами, а також деривативами та біржовими фондами (ETF) на їх основі.

Згідно з даними, опублікованими вчора RT, заступник міністра фінансів Олексій Моїсеєв в телевізійному інтерв’ю запропонував, щоб біткоіни не класифікувався як валюта, а скоріше як власність або майно.

Як повідомляється, Московська фондова біржа працює над створенням інфраструктури для криптовалютної торгівлі, повідомило російське інформаційне агентство ТАСС на прес-конференції, проведеній біржею. Обмін був процитований:

«Ми вже працюємо над створенням інфраструктури для таких угод [криптовалютних], зокрема, платформи для пост-торгових послуг для крипто-активів».

Московська біржа – найбільша в Росії біржа. Вона управляє торговими ринками в акціях, облігаціях, деривативи, валютним ринком, грошовим ринком і дорогоцінними металами. Вона також управляє центральним депозитарієм цінних паперів Росії і найбільшим кліринговим провайдером країни.

В даний час обмін веде переговори з регулюючими органами, щоб прояснити всі юридичні питання, пов’язані з тим, як він може торгувати криптовалютами на російському валютному ринку і захищати інтереси своїх покупців, повідомляється на прес-конференції.

Торгові інструменти, які будуть запропоновані

Криптовалютна платформа Московської фондової біржі запропонує ряд торгових інструментів, включаючи деривативи та ETF, на основі криптовалют, а також самі криптовалюти, уточнює російське бізнес-видання BFM. Біржа заявила:

«Ми готові організувати торгівлю фінансовими продуктами, на які є попит з боку учасників торгів і їх клієнтів, і які забезпечують достатній юридичний захист … На біржі можна торгувати як самими криптовалютами, так і деривативами на їх основі, а також фондами біржі на криптовалютах».

За даними ТАСС, друга традиційна біржа в Росії також розглядає можливість додавання криптовалютної торгівлі на свою платформу. Санкт-Петербурзька фондова біржа є третьою за величиною активною біржею в Росії за обсягом і найбільшої за межами Москви.

Зусилля Росії з регулювання криптовалют

Плани обмінів узгоджуються з недавньою заявою заступника міністра фінансів Росії Олексієм Моїсеєвим щодо його пропозиції по розгляду біткоіна і інших криптовалют в якості фінансових активів.

Моїсеєв далі заявив, що біткоіни – це «фінансова піраміда» з високим ризиком, і що для захисту споживачів біткоін-обмін повинен виконуватися тільки «кваліфікованими інвесторами» на Московській фондовій біржі. Таким чином, «звичайним людям» буде заборонено купувати і продавати криптовалюти.

На прес-конференції обмін погодився із заступником міністра фінансів, заявивши, що торгівля криптовалютами на їх платформі буде дозволена тільки для кваліфікованих інвесторів, передає ТАСС.

Моїсеєв вказав, що ця пропозиція в даний час обговорюється з Московською фондовою біржею і Банком Росії, центральним банком країни, і що вона може незабаром бути передана уряду.

Тим часом, Росія все ще перебуває в процесі розробки правил для цифрової валюти, в тому числі, і її визначення. Як повідомляється, проект законопроекту було відкладено через триваючі обговорення щодо її класифікації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *