Sunday , 16 June 2019

Міжнародний валютний фонд заявляє, що розвиток блокчейна на Мальті представляє значні ризики

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) прийшла до висновку, що зростання блокчейна на Мальті створило значні ризики відмивання грошей і фінансування тероризму в економіці острова. Про це 24 січня повідомлялося в місцевій англомовній щоденній газеті Times of Malta.

Згідно зі статтею, МВФ оголосив про свої висновки після візиту на острів, і позначив блокчейн – поряд з фінансовим і віддаленим ігровим секторами – як високий в їхньому переліку побоювань щодо можливих порушень вимог боротьби з відмиванням грошей.

Як повідомлялося, мальтійський парламент прийняв три законопроекти, що стосуються блокчейна і криптовалют, з метою стимулювання інновацій і створення надійного і прозорого крипторегулюючого клімату.

Прем’єр-міністр країни Джозеф Маскат позитивно оцінив криптовалюти, як неминуче майбутнє грошей, що переконливо доводить трансформуючий вплив технологій блокчейна в гамі політичних, громадянських і корпоративних додатків.

МВФ застеріг Мальту, яка завдяки своїм зусиллям отримала прізвисько «острів блокчейна» про те, щоб місцева влада привела постачальників криптовалютних послуг у відповідність до вимог AML. Визнаючи, що Financial Intelligence Analysis Unit прийняв ряд розумних заходів, місія виступила за активізацію і негайні дії щодо усунення лазівок в наглядовій і правовій системах Мальти.

У числі своїх рекомендацій МВФ заявив, що владі необхідно буде застосувати більше санкцій і поліпшити своє розуміння можливих ризиків і порушень нормативних вимог. Місія, як повідомляється, висловила стурбованість з приводу обмежених можливостей регуляторів попередивши, що:

«Зростаюче число фінансових організацій, що знаходяться під наглядом, швидкий розвиток нових продуктів, та нормативно-правове середовище, яке розвивається, плюс жорсткість ринку праці створили для Управління з фінансових послуг Мальти значне навантаження».

Повідомляється, що, крім блокчейна і криптовалютних зауважень, місія виявила ряд проблем з ринком нерухомості острова, нестачею робочої сили та напруженою інфраструктурою. Проте вона вважає, що перспективи зростання Мальти залишаються в цілому сприятливими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *