Wednesday , 27 March 2019

Наближається перший хардфорк Zcash

Конфіденційно орієнтована криптовалюта zcash дуже близька до першого в своїй історії хардфорку.

Оновлення, зване «Overwinter», вимагає, щоб всі користувачі з майже $ 800 мільйонного блокчейна переключилися на нове програмне забезпечення. Але, в той час, як ці зміни загальносистемного рівня можуть бути ризикованими – якщо деякі користувачі відкидають цю зміну, можливий розкол блокчейна і створення конкуруючої криптовалюти – розробники zcash кажуть, що з цим конкретним оновленням не повинно виникнути ніяких проблем.

Активація повинна відбутися при досягненні блоку номер 347 500, який, згідно з поточними блоками, відбудеться рано вранці у вівторок. Overwinter описується як крок проміжного рівня, який готує мережу до чергового оновлення в жовтні, яке має широку підтримку.

Компанія Zerocoin оголосила про це оновлення в своєму офіційному блозі ще в березні, а в кінці травня випустила клієнта сумісного з програмним забезпеченням хардфорка. Компанія заявляє, що «метою Overwinter є посилення протоколу для майбутніх оновлень мережі, прокладаючих шлях для поновлення мережі Zcash Sapling в цьому році». У вилці також буде реалізовано управління версіями, захист відтворення для оновлення мережі, підвищення продуктивності і функція закінчення терміну дії транзакції.

Sapling, запланований на кінець року, є оновленням протоколу, метою якого є підвищення ефективності транзакцій і масштабованості для екранованих транзакцій для подальшого впровадження основного процесу. Очікується, що Overwinter забезпечить більш плавні поліпшення в майбутньому, такі як Sapling.

Крім того, цей форк представляє нову функцію, яка називається «закінчення терміну дії транзакції», яка дозволяє автоматично скасувати транзакції, які не включені в блок, навіть після того, як він знаходиться в черзі очікування протягом години. Це дозволяє вирішити проблему засмічення пулу мережевої пам’яті, якщо користувачі не хочуть повторювати транзакцію з більш високими ставками. Оновлення також усуває помилку хешування, яка робить певні транзакції важчими і вводить верифікацію підпису, щоб запобігти тривалому часу перевірки.

Згідно сайту zcash, на підтримку Overwinter виступили 12 обмінів, майнінг пулів і стартапів, а інші учасники – MinerGate, Bitfly і Huobi – опублікували підтримку в Twitter.

Користувачам рекомендується уникати будь-яких транзакцій за годину до того, як форк буде реалізований. Всі вузли мережі повинні запустити новітнє програмне забезпечення, щоб залишатися на розгалудженому  ланцюзі і уникати будь-яких можливих розколів ланцюга.

ZCash (ZEC) була перерахована в лістингу на біржі Gemini на початку цього року і була визнана серйозним конкурентом іншої анонімної монети Monero. Монети, орієнтовані на конфіденційність, такі як ZCash і Monero, потрапили під контроль Палати представників США після підготованого свідчення секретної служби, що вимагає прийняття додаткових законодавчих і нормативних заходів з урахуванням їх анонімності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *