Wednesday , 19 September 2018

Наближається черговий хардфорк Bitcoin

У разі виконання запланованого хардфорка невеликою групою майнерів і розробників цього місяця, можливе існування чотирьох криптовалют, пов’язаних з ім’ям біткоіна.

Bitcoin Gold, прагне слідувати аналогічного плану запуску, як і bitcoin cash, який є розколом блокчейна біткоіна в результаті проведеного влітку хардфорка. Але в той час, як ідея проекту полягає у випуску вдосконаленої версії протоколу, яка, зокрема, буде кидати виклик bitcoin cash, деталі тепер стають предметом пильної уваги.

Очолюваний Джеком Ляо, генеральним директором Гонконгської майнінг компанії LightningASIC, Bitcoin Gold планується до запуску 25 жовтня, а його криптовалюта буде відкрита для обміну 1 листопада.

Тим часом, важливість проекту стає темою для обговорення. З огляду на те, що Bitcoin Cash випустив в кінцевому підсумку меншу біткоін мережу, не кажучи вже про криптовалюту, вартість якої становить 12% від вартості біткоіна, більшість, схоже, розглядає цей план як ще одне відволікання в уже поділеному співтоваристві.

Bitcoin Gold виглядає так, що його мережа може бути навіть менше, ніж bitcoin cash, принаймні в тому, що не так багато майнерів підтримують його.

І знову децентралізація

Незважаючи на скептичне ставлення до Bitcoin Gold, у нього є мета, яку в співтоваристві можуть знайти привабливою: створення дійсно децентралізованого біткоіна.

Перш за все, розробники, які стоять за мережею, сподіваються відкрити майнінг для більшої кількості учасників, замінивши алгоритм майнінгу біткоіна на той, який дозволить його добувати за допомогою графічних карт. Ідея полягає в тому, щоб зробити великих майнерів – іноді суперечливих фігур в мережі – менш значущими.

«Bitcoin Gold буде реалізовувати заміну proof-of-work від біткоіна SHA256 до Equihash, алгоритму пам’яті, який стійкий до ASIC і оптимізований для GPU майнінгу», – пояснив розробник bitcoin gold під псевдонімом «The Sorrow».

Проте, створення мережі, популярність якої буде рости в міру виключення майнерів, не так-то просто, а деякі представники спільноти сумніваються в тому, що це призведе до кінцевої мети, яку Bitcoin Gold ставить.

«GPU майнінг не може запобігти централізації. GPU контролюються Nvidia і AMD », – заявив у відповідь на цей план Чжао Донг, криптовалютний трейдер і інвестор.

Ляо, однак, стверджував, що доступність продуктів компаній означає, що розподіл потужності хешування може розвиватися по-різному.

Неясність проекту Bitcoin Gold

На даний момент, навіть керівники проекту припускають, що багато деталей навколо хардфорка нечіткі. Проект «все ще розвивається», і деталі, такі як точна висота блоку хардфорка, все ще обговорюються.

Згідно з оригінальним текстом веб-сайту, Bitcoin Gold навіть планував первинну пропозицію монет (ICO), за якою 1 відсоток монет Bitcoin Gold піде в команду розробників, але незабаром ці дані були видалені.

Поки що ясно одне: через характер розколу кожен біткоін користувач в той час матиме рівну кількість Bitcoin Gold, пов’язану з його закритим ключем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *