Wednesday , 19 September 2018

Нацбанк не визнає криптовалюти

За словами заступника глави НБУ Олега Чурія на Ukrainian Financial Forum, Національний банк не може визнати криптовалюти валютою і попереджає про ризики шахрайств.

“Світові регулятори не стурбовані якоюсь загрозою криптовалют через їх маленький обсяг. Вони стурбовані тільки тим, що люди можуть втратити гроші (інвестуючи в них – Ред.) І шахрайством, яке може бути з ними пов’язаним”, – цитує Чурія “Європейська правда “.

“Ми можемо сказати, що це точно не валюта, тому що немає центрального емітента. І ми не можемо визнати це платіжним засобом”, – пояснив він.

Представника НБУ підтримав глава НКЦБФР Тимур Хромаєв, який вважає, що ніхто не зможе захистити інвесторів криптовалют.

Раніше було прийнято рішення створити робочу групу в Україні, яка проведе детальний аналіз правового статусу біткоіна і інших криптовалют.

У серпні представники НБУ заявили, що біткоін не має певного правового статусу в країні, проте майнінг не є порушенням законодавства.

Відзначимо, що в ряді країн операції з Bitcoin офіційно дозволені і розглядаються, як покупка товару або інвестиційного активу і підлягають оподаткуванню, як операції з відповідним активом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *