Monday , 25 March 2019

Національна фондова біржа Туреччини будує платформу бази даних на основі Blockchain

Borsa Istanbul, підтримувана державою фондова біржа Туреччини, оголосила про створення блокчейн платформи, яка буде зберігати деталі нових клієнтів і ділитися документами в децентралізованій мережі.

У заяві, опублікованій в середу, оператор біржі сказав, що платформа blockchain була розроблена власними силами для забезпечення норм Know Your Customer (KYC), реєстрації нових клієнтів і безпечного обміну інформацією і документами на «швидкій, надійній і прозорій платформі».

Примітно, що платформа вже дозволила кільком організаціям, включаючи національний депозитарій, кліринговий і розрахунковий орган, а також Borsa Istanbul поділитися і синхронізувати свої бази даних клієнтів.

У перекладах, про які повідомляє місцева новинна стрічка Anadolu, біржа сказала:

«В рамках проекту, заснованого на технології блокчейн, який був підготовлений IT командою Borsa Istanbul, інформація в базі даних клієнтів Borsa Istanbul, Istanbul Clearing, розрахунково-депозитарного банку (Takasbank) і Центрального депозитарію цінних паперів Туреччини (MKK) була синхронізована.»

Крім того, управління документацією та редагування інформації про клієнта також буде полегшено в мережі блокчейн. «Таким чином, можна уникнути можливих помилок при введенні інформації в базу даних», – йдеться в заяві.

Borsa Istanbul додає, що платформа технічно досконала і здатна «виконувати велику кількість операцій і може використовуватися в інших проектах», пояснюючи, що її інфраструктура безпеки будується на надійних гарантіях, що забезпечуються технологією blockchain.

Ця робота об’єднує зростаючу галузь, в якій деякі з найбільших світових бірж все частіше звертаються до технології блокчейн для ряду додатків. Незважаючи на невелику затримку, австралійська біржа цінних паперів (ASX) стане першою великою фондовою біржею в світі, яка повністю інтегрує блокчейн в якості основної технології для пост-торгових процесів.

Минулого місяця Сінгапурська біржа підтвердила спільний проект з центральним банком країни для здійснення угод і переведення цінних паперів в цифрові токени на блокчейні. Гонконгська фондова біржа, шостий за величиною біржовий оператор в світі, також звертається до трансформаційної технології скорочення витрат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *